top of page

AK Parti’de meclise 2 aday adayı

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler öncesi AK Parti’de Belediye Meclis Üyeliği için Ömer Aydın ve İl Genel Meclis üyeliği için ise Recep Çotuk aday adayı oldu.


AK Parti’de Lüleburgaz Belediye Meclis Üyeliği için mevcut meclis üyesi Ömer Aydın tekrardan aday adayı olurken, TOBB Kırklareli Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Recep Çotuk ise İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı olduğunu açıkladı.

AK Parti Lüleburgaz İlçe binasında İlçe Başkanı Abdussamed Kayalı’nın da yer adlığı ve yoğun katılım ile gerçekleşen toplantıda belediye meclis üyeliği için aday adaylığını açıklayan Ömer Aydın; “Gerek jeopolitik konumu gerek ise günümüz ve ilerleyen yıllarda ki potansiyeli göz önüne alındığında bu şehrin ve bu şehrin insanının aslında mevcut durumdan çok farklı bir şekilde hizmet alabileceğine inandık. Zira hemşehrilerimiz ve arkadaşlarımız ile yaptığımız nice toplantıda önümüze çıkan sonuç çok çarpıcı olmak ile beraber ‘’ böyle gelmiş böyle gider’’ anlayışı karşımızda yıkılması gereken en büyük tabu olarak duruyordu.

Bu tabuyu yıkmak için sahaya çıktık ve siz değerli Lüleburgazlıların oyları ile 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Belediye Meclis Üyesi olarak seçilerek görevimize başladık. Biliniz ki; Göreve başladığımız tarihten itibaren aslında devasa boyutta problemlerin olduğunu, Lüleburgazlı vatandaşlarımız ile Lüleburgaz’ı yöneten zihniyetin gündeminin çok farklı olduğunu ibret ile gördük. Ve bunun sonucunda belki de çok ama çok sert muhalefet etmek ve açıklamalar yapmak sureti ile Lüleburgaz Belediyesini ikaz etmeye ve hizmet alanlarını genişletmeye davet ettik.” diye konuştu.


“HATAYİ BİR ÖNEMDEDİR”

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan Mahalli İdareler seçimi hayati bir önemdedir diyen Aydın şöyle devam etti: “Tek sermayesi Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a siyaseten düşmanlık olan ve Lüleburgaz’ın idaresini aile şirketi mantığı ile kendi arasında devir daim yapmak amacı ile şahsi ihtiras ve emellerine alet edenlerin ve sokaklara düşen koltuk kavgalarının muhatabı olanların bu şehre ve bu şehrin insanlarına artık verecek hiçbir şeyi kalmamıştır. Bu arkadaşların artık kenara çekilme vakti gelmiştir!

5 yıl önce çıktığım bu yola aynı aşk ile devam etmek ve hemşehrilerimin desteği ile Lüleburgazlının sesi olmak için Lüleburgaz Belediye Meclis Üyeliği aday adaylığımı açıklıyorum.”

Öte yandan Aday adayı açıklamalarının yapıldığı gün Ömer Aydın’ın doğum gününe denk gelmesi dolayısıyla kutlama amaçlı pasta kesildi.

“LÜLEBURGAZ’IMIZA YENİ BİR HİZMET YOLCULUĞU İÇİN”

Ömer Aydın’ın ardından konuşmasını yapan TOBB Kırklareli Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Recep Çotuk ise İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Açıklamasına kendini tanıtarak başlayan Çotuk; “1988 Şumnu Bulgaristan doğumluyum. İstanbul Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Deniz Ulaştırma ve İşletme Müh. Mezunuyum.

Makine, savunma sanayi ve telekom sektörleri için endüstriyel klima üreten aile şirketimizde yöneticiyim.

Ülkemize döviz girdisi sağlayacak, ithalatın önünü kesecek Ulusal ve uluslararası piyasada birçok proje aktif olarak yer aldım. Ve devam ediyoruz.

Katma değerli yerli ikame ürün geliştirerek, telekom ve savunma gibi stratejik alanlarda yerlilik oranlarını arttırmak için çalıştık.

Başta Müsiad, Bulgar-Türk Ticaret ve Sanayi Odası gibi birçok dernek ve STK’da aktif yöneticilik ve üyeliklerimiz devam ediyor.

Ekim 2023 itibari ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ( TOBB) Kırklareli Genç Girişimciler kurulu Başkanıyım.

Kıymetli halkı, coğrafyası, doğası ile güzel Lüleburgaz'ımız Her zaman daha iyisini hak ediyor.

Bu hak ettiğini almak için, önümüzdeki süreçte, ilk günkü heyecan ve ilk günkü aşkla Lüleburgaz’ımıza yeni bir hizmet yolculuğu için “Bismillah” diyoruz.

2024 Yerel Seçimleri için AK Parti İl Genel Meclis Üyeliği Aday Adaylığımı açıklanmış bulunmaktayım.

Lüleburgaz’a gönül vermiş bir kardeşiniz olarak çıktığım bu yolda siz değerli hemşerilerimi yanımda görmekten mutluluk duyarım hepinize teşekkür ediyorum sağ olun var olun. Hemşerilerimizle güçlü bir şekilde kurduğumuz gönül bağımızı devam ettirerek yeni hizmetler gerçekleştirmeye ve hemşerilerimizin dualarını almak için büyük bir gayretle çalışmaya devam edeceğiz. Tüm Lüleburgazlı hemşerilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.” diyerek cümlelerini tamamladı.

555 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page