top of page

AK Parti’de başvurular başladı

Bağışlar AFAD’a


Mart ayında yapılacak yerel seçimler için AK Parti’de aday adaylığı başvuruları başladı.


Yerel seçimler öncesi seçimler dönük ilk adım AK Parti’den geldi. 31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimler için AK Parti’den aday adayı olmak isteyenler için adaylık başvuru süreci başladı.

AK Parti İl Başkanı Av. Yunus Ercan Dağtaş adaylık başvuru sürecinin başladığını belirterek şunları söyledi; ‘AK Parti Kırklareli İl Yönetimi olarak yerel seçimler için adaylık başvuru takvimini hazırladık. Takvimimize göre belediye başkanlığı için aday olacak partililerimiz 9 Kasım’dan başlayarak başvurularını yapabilirler. Belediye başkanlığı için yapılacak aday adaylığı başvuruları 17 Kasım ‘da sona erecek.

İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisleri için başvurula ise 9 Kasım’da başlayıp 3 Aralık tarihinde sona erecek.

AK Parti İl Teşkilatı olarak uzun süredir halkımızın arasında yerel seçime dönük çalışma ve istişarelerimizi sürdürüyoruz. Partimizin ilkelerine uygun adaylarla seçime girerek partimiz ve Kırklareli ile ilçe beldelerine yakışacak adaylarla seçimden başarıyla ayrılacağımıza inancım tamdır. Süreç aday adayı olmayı isteyen tüm partililerimize hayırlı olsun. ‘

AK Parti’den aday adayı olmak isteyenler İl Belediye Başkanlığı aday adaylığı için 30 bin, İlçe Belediye Başkanlığı aday adaylığı için 20 bin, Belde belediye başkanlığı aday adaylığı için ise 10 bin TL bağış yapacak.

İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi aday adayları için belirlene bağış miktarı ise 5 bin lira olarak belirlendi.

18-30 yaş arası genç adaylar, kadın ve engelli adaylar bu bağış miktarının yarısını ödeyecekler.

Aday adaylarından alınan bağışların AFAD’a aktarılacağı açıklandı.

124 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page