top of page

Ahmetbey’in altyapısına ödül!


Güvenilir Ürün Platformu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Güvenilir Ürün Zirvesi ve ‘Feed the Future’ ödül töreni geçtiğimiz gün yapılırken, Ahmetbey Belediyesi’nin içme suyu altyapısı ödüle layık görüldü.

Ahmetbey Belediyesi tarafından tamamlanan yeni içme suyu altyapısı sonrası musluklardan akan suların yapılan tüm analizlerde, piyasadaki en iyi şişelenmiş içme suları kalitesinde olduğu raporlandı.

Bu rapor ile Ahmetbey Belediyesi “Feed The Future 2023” ödülüne layık görüldü.

Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş, “Sağlıklı, kaliteli, kesintisiz ve temiz içme suyumuzu, kaynakları koruyarak, yeşil enerji yatırımları ile tasarruf ederek, yeni teknolojiler ile kaynağından, musluğa kadar izleyebiliyoruz” dedi.

Altıntaş, bu kapsamda İstanbul'da düzenlenen, ülkenin en kapsamlı tarım ve gıda etkinliği olan Güvenilir Ürün Zirvesi’nden ödülü teslim aldıklarını belirtti.

“BAŞTAN AŞAĞIYA YENİLENDİ”

Ahmetbey Belediyesi, sağlıklı içme suyu temini görevini, yaşam kaynaklarını koruyan ve yaşatan bir altyapı hedefiyle gerçekleştirmek için, insan ve çevreye zararlı “kanserojen etkili” asbestli eski hatları iptal ederek, 38 km uzunluğunda, sağlıklı ve uzun ömürlü yeni içme suyu hatları ve 1.200’e yakın yeni abone hatları imalatı gerçekleştirdi. Bu çalışmayı gerçekleştirirken tüm sistemi yeni enerji nakil hatları, yeni nesil tasarruflu motor ve pompalar ile kesintisiz güç kaynağı sağlayacak dev jeneratörler ile güçlendirdi. Avrupa Birliği ve diğer destekleyici hibe kaynaklar ile finanse edilecek, güneş ve rüzgardan yeşil enerji temini projesi için de içme suyu depo ve kuyuları bölgesinde bulunan arazi varlığını 8 katı büyüttü. Gerçekleştirilen içme suyu altyapı projesine, yeni teknolojik yatırımlar ilave edilerek, suyun kaynağından, abonelere kadar izlenebildiği bir scada sistemi kuruldu.

31 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page