top of page

Aşkı huzurevinde buldular

Lüleburgaz Ramazan Yaman Huzurevi’nde tanışan 64 yaşındaki Şaban Aslan ve yine aynı yaştaki Müzeyyen Uğur, mutlu bir birlikteliğe "evet" dedi. Çiftin nikahını Belediye Başkanı Murat Gerenli kıyarken, çift huzurevinde kendileri için hazırlanan çift odasında kalacak.

Lüleburgaz Ramazan Yaman Huzurevi’nde kalan Şaban Aslan ve Müzeyyen Uğur, bir süredir sürdürdükleri arkadaşlıklarını ileri bir boyuta taşıyarak evlendi.

Çift, huzurevinde bir araya gelerek başlayan arkadaşlıklarını zamanla aşka dönüştürdü. Yaklaşık 3 aydır bir birliktelik sürecinin ardından, Şaban Aslan ve Müzeyyen Uğur çifti, hayatlarını birleştirmeye karar verdiler.

Çift için belediyeden nikah günü alınırken, çift hazırlıklarını yapıp nikaha gitti.

Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde Belediye Başkanı Murat Gerenli'nin kıydığı nikah töreninde, çiftin şahitliklerini Kırklareli Vali Yardımcısı Elif Canan Tuncer, Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, Lüleburgaz Ramazan Yaman Huzurevi Müdürü Fisun Coşkun ve Trakya Afet Gönüllüleri ve Doğa Koruma Derneği Başkanı Ahmet Dörtler yaptı.

Nikah törenine çiftin aileleri ve huzurevi sakinleri de katıldı. Sıcak bir atmosferde gerçekleşen törende çift, birbirlerine sevgi ve sadakat sözleriyle hayatlarını birleştirdi.

Belediye Başkanı Murat Gerenli nikah töreninde yaptığı konuşmada çifte mutluluklar diledi.

Murat Gerenli; “Bu özel günde Şaban Bey ile Müzeyyen ablamızın bu güzel gününe vekaletiniz için çok teşekkür ediyorum. Çok mutluyuz, çok huzurluyuz. Huzurevinde birbirini tanıyan, ikinci baharını yaşayan sevgili güzel insanların bu güzel günlerinde yanlarında olmanın mutluğunu yaşıyoruz. Belediyemize evlenmek istediğinizi beyan ederek başvurdular, bizde yapmış olduğumuz değerlendirmelerde evliliğine engel herhangi bir durum tespit etmedik. Çiftimize mutluluklar diliyorum. Çok mutlu olmanızı istiyorum. Her şey gönlünüzce olsun” dedi.

Törende bir konuşma yapan AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam da; “Güzel bir mutluluğun başlangıcına hep beraber şahitlik ettik. Allah hayırlı uzun ömürler ve mutluluk versin diyorum. Bir yastıkta kocatsın inşallah bu genç çifti. Hayırlı uğurlu olsun tekrar” diye konuştu.

Konuşmaların ardından çift ve şahitler üstünde çiftin fotoğrafının olduğu nikah pastasını birlikte kesti.

Daha sonra takı törenine geçildi.

Çiftin evliliklerinin ardından Huzurevinde kendileri için hazırlanan çift odasında kalacakları öğrenildi.

577 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page