top of page

93 bin kişi arasından 3’üncülük!

Yeşilay ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile genç nesilleri bağımlılıklardan korumak amacıyla hayata geçirdiği bu yıl 12’ncisi düzenlenen ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması’nda Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Asya Batmaz, lise kategorisinde Türkiye 3’üncüsü oldu.

Yeşilay tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenen ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması’ Türkiye Finali ödülleri sahiplerini buldu.

Yeşilay’ın yarışmasına katılan Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencisi Asya Batmaz, lise kategorisinde Türkiye 3’üncüsü olarak Lüleburgaz halkını gururlandırdı.

BİLSEM Müdürü Bünyamin Uslu, başarılarından dolayı öğrenci Asya Batmaz’ı ve okulda görevli öğretmen Tuncay Çakır’ı tebrik ettiğini belirtti. Batmaz ve Çakır düzenlenen ödül törenine online olarak katılım sağladı.

Uslu; “2024 yılında Uluslararası alanda da ödülü olan ekibimiz bir kez daha ilimizi gururlandırdı. Çevrimiçi ödül töreninde Kırklareli’mizin adını en iyilerin arasına yazdırmanın gururunu yaşıyoruz.  Öğrenci ve öğretmenlerimizin ulusal ve uluslararası alanlarda bizleri temsil edebilmeleri ve yarışabilmeleri çok kıymetli bir değerdir. Bu değeri daha da ileri taşımak için çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

Yarışmaya, Türkiye genelinde 93 bin 776 öğrencinin katıldığı öğrenildi.

295 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bunaldık!

Comments


bottom of page