top of page

90 olaya müdahale!

Vize Belediye Başkanlığı İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, 2023 yılında 44 mesken yangını, 11 trafik kazası ve 35 tarla yangınına müdahalede bulundu.

Ayrıca belediyeden yapılan açıklamada, ilçede yol yıkama, arazözle su verme ve doğal afetlerin yanı sıra tehlike anında olan canlıların canlarını kurtarmak için gerçekleştirilen müdahale çalışmalarında da yer aldığı bildirildi.

Vize Belediye Başkanı Ercan Özalp de itfaiye personellerini ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Vize Belediye Başkanı Ercan Özalp, yaptığı açıklamada, “Bizler Vize Belediyesi olarak halkımıza daha iyi hizmet verebilmek için ekiplerimizle beraber çalışarak daha modern ve çağdaş, yaşanabilir bir Vize yaratmak asıl hedeflerimizdendir. 2 itfaiye aracımız (merdiven uzunluğu 24 mt), 11 itfaiye personelimiz ile olay yerine anında müdahale de bulunulmaktadır. İtfaiye personellerimiz yıl içinde çeşitli eğitim programlarına da katılarak ekipman kullanımı, müdahale anında nasıl mücadele edileceği vb. konularda eğitim almaktadırlar. Yıl içinde okullarımızda, kurum ve kuruluşlarımızda yangın farkındalık eğitimleri ve doğal afetlere yönelik tatbikatlar yapılmaktadır. İlçe merkezimiz ve ilçemize bağlı köylerimiz ile çevre il ve ilçelerde de yaşanan yangınlara müdahale çalışmasında yer alınmaktadır. 2024 yılında da her türlü afet ve acil durumlarda vatandaşlarımızın yanında olacağız. Gönüllük bilinciyle bu kutsal görevi icra eden, büyük bir özveriyle çalışan kahraman itfaiyecilerimize teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz” dedi.

19 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page