top of page

9 ayda 30 bin ton inşaat atığı geri dönüştürüldü

7 milyon TL’lik tasarruf!


Lüleburgaz Belediyesi’nin Trakya’da bir ilk olan İnşaat Yıkıntı Atıkları Geri Kazanım Tesisi’nde, bozuk yollardan çıkan parke taşların geri kazanılması sayesinde bu yıl elde edilen tasarruf miktarının 7 milyon TL’ye ulaştığı bildirildi.

Haber Merkezi

Lüleburgaz Belediyesi’nin en çevreci yatırımlarından biri olan ve 2021 yılının Kasım ayında hizmete alınan İnşaat ve Yıkıntı Atıkları Geri Kazanım Tesisi’nde binlerce ton inşaat ve yıkıntı atığı yeniden kazanılarak milyonlarca lira tasarruf edildi açıklandı.

Lüleburgaz Belediyesi’nin İnşaat ve Yıkıntı Atıkları Geri Kazanım Tesisi’nde sadece bu yılın ilk 9 ayında 30 bin ton atık dolgu malzemesine dönüştürüldü.

Bununla birlikte inşaat ve yıkıntı atıkları ile bozuk yollardan çıkan parke taşların geri kazanılması sayesinde bu yıl 7 milyon TL tasarruf elde edildiği açıklandı.

Tesise inşaat ve yıkıntı atıklarından getirilen malzemeler, konkasör haznesine yüklendikten sonra 0 ile 15 santimetre aralığında, istenilen ebatlarda kamyonlara yüklenerek geçici stok alanında depolanıyor.

Elde edilen malzemeler yol yapımlarında alt temel, altyapı çalışmalarında da dolgu malzemesi olarak kullanılıyor.9 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page