top of page

800 meşe palamudunu tüplediler

Lüleburgaz Belediyesi tarafından düzenlenen yarıyıl etkinliklerinde TEMA Vakfı Lüleburgaz Temsilciliği 4 günde 800 meşe palamudunu tüplediklerini belirtti.


TEMA Vakfı Lüleburgaz Temsilciliği 4 günde 800 meşe palamudu tüpledi.

TEMA Vakfı Lüleburgaz Yeni Mahalle Sorumlusu Sibel Kocaman yaptığı açıklamada; Lüleburgaz Belediyesi’nin düzenlediği yarı yıl tatili etkinlikleri kapsamında Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde TEMA Vakfı Lüleburgaz Temsilciliği olarak 4 gün boyunca çocuklarla 800 adet meşe palamudu tüplediklerini belirtti.

‘Toprak Dersem Çık’ sunumunda çocuklara ; “Toprak deyince aklınıza ne geliyor?” sorusunu soran Kocaman, toprağın oluşumunu ve önemini anlattı. Toprakta yetişen ürünler hakkında bilgi verdi.

Sıfır Atık sunumu da yapan Kocaman aslında hiçbir şeyin çöp olmadığını, geri dönüşümün önemini, hangi materyalin nasıl geri dönüşeceğini, 5D kuralını anlattı.

Kocaman; “Doğal varlıkların doğru kullanılması ve israfın önlenmesi konularını da kapsayan 5D modeli; ‘Düşün, Gerekli Değilse Tüketme’, ‘Daha Az Tüket’, ‘Değerlendir, Yeniden Kullan’, ‘Değiştir, Farklı Amaçla Kullan’ ve ‘Dönüştür, Doğa Kazansın’ prensiplerinden oluşuyor. Sıfır Atık; döngüselliğe dayalı bir kaynak ve atık yönetimi yaklaşımıdır. Sürdürülebilir üretim ve tüketim alışkanlıklarını teşvik eder ve kaynakların verimli kullanılmasını destekler. Sıfır atık, israftan kaçınmayı ve atığın önlenmesini, azaltılmasını, yeniden kullanılmasını ve geri dönüştürülmesini savunur” dedi.

 

28 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page