top of page

741 bin TL’lik ürün ele geçirildi

Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü, faturasız ve gümrük kaçağı olduğu tespit edilen cep telefonu ve diğer elektronik ürünler ele geçirildi. Ürünlerin toplam bedelinin 741 bin TL olduğu belirtildi.


Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü, suçun önlenmesi için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

 Müdürlüğe bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce elektronik eşya ve kaçakçılığı ile mücadelenin ve etkinliğinin arttırılmasına yönelik istihbari ve saha çalışmaları neticesinde 11 Ocak günü yurt dışından temin ettikleri cep telefonları ve elektronik cep telefonu aksesuarlarının satışı yaptıkları yönünde bilgiler elde edilen 2 şüphelinin işyerine faturasız ve gümrük kaçağı olduğu anlaşılması nedeniyle operasyon yaptı.

Yapılan operasyonlarda; 13 marka çeşitli marka model cep telefonu, 79 adet A*** marka kulaklık, 46 adet A***marka şarj aleti, 37 adet A***marka şarj adaptörü, 70 adet bir metre uzunluğunda şarj kablosu ele geçirildi.

Ele geçirilen cep telefonlarının piyasa değerinin 270 bin TL olduğu ve diğer teknolojik aletlerin 471 bin TL olduğu ve toplamda 741 bin TL’lik ürün ele geçirildiği kaydedildi.

Olayla ilgili 2 şüpheli şahsa 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanun’una Muhalefet suçu kapsamında adli işlem yapıldığı aktarıldı.

247 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page