top of page

7’den 70’şe “Cumhuriyet Yürüyüşü”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100. Yılı dolayısıyla düzenlenen “Cumhuriyet Yürüyüşü” yoğun katılım ile gerçekleştirildi.Lüleburgaz’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100. Yılı dolayısıyla düzenlenen “Cumhuriyet Yürüyüşü” halkın yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

28 Ekim Cumartesi akşamı Kongre Meydanı’ndaki yürüyüş öncesi erken saatlerde vatandaşlar meydanda yerini almaya başladı.

Saatler 19.00’ı gösterdiğinde başlayan yürüyüşte Cumhuriyetin 100. Yılına özel hazırlanan 100 metrelik dev Türk bayrağı açıldı.Yaklaşık 15 bin kişinin katılım gösterdiği yürüyüş Kongre Meydanı’ndan başlayıp İstanbul Caddesi, İstasyon Caddesi, Arda Caddesi, General Ferhat Akat Caddesi, Mustafa Kızılay Caddesi, Özgürlük Caddesi ve Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde son buldu.

Cumhuriyet sevdalıları ellerinde şanlı Türk Bayrağıyla yürüyüşe katılırken, yürüyüş boyunca “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” “Yaşasın Cumhuriyet” sloganları yükseldi.

Yürüyüş esnasında evlerin balkonlarından da yürüyüştekilere alkışlar ve marşlar ile destek verirken, yürüyüş konvoyunun sonu ile başı arasında uzun mesafe oluştu.

Belediye Başkanı Murat Gerenli de tüm güzergahı halkın arasında yürüyerek tamamladı.


DOĞUKAN MANÇO COŞTURDU

Yürüyüşün ardından LYSA’da vatandaşlar Dj Doğukan Manço’nun performansı ile coştu.

Saat 20.30’da sahneye çıkan Doğukan Manço, babası Barış Manço’nun şarkılarından oluşan Dj performansı ile özellikle gençler tarafından büyük bir ilgiyle dinlendi.

Eski ve yeni hareketli müzik tarzlarına yer veren Manço sahnede yaklaşık 1 saat kaldı.

Manço’nun sahnesinin ardından ise yine LYSA Cahit Irgat Salonu’nda “İstiklal Yürüyüşü” adlı Cumhuriyet 100. yıl dans gösteresi sunuldu.30 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bunaldık!

Comments


bottom of page