top of page

50 yıl sonra kep attılar

Lüleburgaz Lisesi’nde 30’uncu Geleneksel Ayran Günü düzenlendi.

1974 yılı mezunları bu yıl mezuniyetlerinin 50’nci yılı olması dolayısıyla cübbelerini giyerek kep attı.

Program Lüleburgaz Lisesi’nin bahçesinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı.

1974 yılı mezunlarından Şair Bektaş Yavuz, Lüleburgaz Lisesi Marşı’nı okudu ve Yavuz’un 50. Yıl mezunlarına ithaf ettiği şiiri Cafer Güçlü tarafından okundu. 

Okul Müdürü İsmail Yener burada yaptığı konuşmasında, 50’nci yılını kutlayan mezunlara sağlıklı ömürler diledi.

Yener; “Okul; öğretmeni, öğrencisi, mezunları ve gelenekleri ile okul oluyor. Bu sebeple ayran gününde siz değerli mezunlarımız ile buluşmak okul olma yolunda bizi güçlendiriyor. Sizlerle birlikte olmaktan mutlu oluyoruz. Her yıl haziran ayının ilk cumartesi günü kutladığımız Geleneksel Ayran Günü’nü Lüleburgaz Lisesi Eğitim Vakfı ile birlikte yaşatmaya çaba sarf ediyoruz. Bugünün daha kapsamlı ve coşkulu kutlanması için fikirleriniz, maddi ve manevi desteklerinizi bekliyoruz. Bu yıl 1974 yılı mezunlarının, mezuniyetlerinin 50’nci yılı her birini tebrik ediyorum. Sağlıklı, nice yıllar diliyorum. bugün lise yıllarını yad etme, dostlarla buluşma, sohbet etme günüdür. Neşeniz daim olsun” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihan Erdem, Lüleburgaz Lisesi’nde eğitimci olarak görev yaptığını ve bundan dolayı mutlu olduğunu belirtti.

Erdem; “Lüleburgaz, eğitim olgusunun çok yüksek olduğu, eğitime her kademeden, her kesimden, her süreçten çok olumlu bakıldığı bu anlamda eğitime çok büyük çabaların verildiği çok önemli bir lokasyon. Bunu önemli kılan eğitim çalışmalarından bir tanesinde buluşmuş bulunuyoruz. Her yaştan, her dönemden, her kesimden sizler lisesine sahip çıkarak gelişmesi ve birlikteliğin sağlanması için burada toplanmış bulunuyorsunuz. Lüleburgaz’da ve Lüleburgaz Lisesi’nde eğitimci olmak, öğrenci olmak, öğretmen olmak, idareci olmak ciddi anlamda bir sorumluluk aynı zamanda da kazanımlı bir rahmet. Sadece Lüleburgaz’da değil, Trakya’mızda eğitime yön veren çok önemli bir kurumdur Lüleburgaz Lisesi. Bu kuruma katkı sağlayan, emek veren, buluşmamıza vesile olan tüm kademedeki değerli şahsiyetlere çok teşekkür ediyorum. 50’nci yıl mezunlarımıza sağlık ve sıhhat diliyorum. Bundan sonraki süreçte hayatlarında mutluluklar diliyorum” dedi.

Lüleburgaz Lisesi Eğitim Vakfı adına konuşan Çetin Öten’de vakfa yapılan yardımların öğrencilere burs olarak verildiğini ve herkesi yardımda bulunmaya davet etti. Öten, Geleneksel Ayran Günü’nün düzenlenmesinde katkı da bulunanlara plaket verdi.

Programda eski Lüleburgaz Lisesi Müdürü Emin Özdilek’de bir konuşma yaptı.

50 YIL SONRA KEP ATTILAR

Konuşmaların ardından Lüleburgaz Lisesi’nin 1974 yılı mezunları da cübbelerini giyerek, temsili kep attı.

Geleneksel Ayran Günü’ne katılan 1974 yılı mezunlarından; Ayşenur Güngör Zinetbaş, Ayten Atik, Bektaş Yavuz, Şenruh Ergin, Ülkü Güvenç, Sema Yücel, Nuray Ertur, Cafer Güçlü, Ramazan Akey, Erdal Alanat, Sabiha Baskın Pıtırlı, Halil Şirin, Sadi Balbunar, Vildan Erbil, Zehra Gaye Rodop, Tayfur Gavaz, İbrahim Aydın, Ercan Erdöl ve Nebil Mehmet Cever, hep birlikte keplerini havaya atarak eski günleri yad etti.

Mezunlar daha sonra okul kütüğüne 50. Yıl plaketlerini çaktı.

Program Eylül’ün İki Yüzü konseri ve pilav ayran ikramı ile sona erdi.

820 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page