top of page

5 milyona satılık!

Lüleburgaz’da bulunan eski PTT binası, 5 milyon TL’ye satışa çıkarıldı. Bina alınması durumunda yeni bina yapılamayacağı, izin verilen şekilde restorasyon çalışması yapılacağı kaydedildi.

Lüleburgaz’da bulunan eski PTT Binası satışa çıkarıldı.

19’uncu yüzyılda yapıldığı öğrenilen ve uzun yıllar PTT binası olarak hizmet veren bina harabe halde dururken, madde bağımlılarının uğrak noktası olmuştu.

Tarihi PTT binasının üzerine ‘yıkılacak derecede tehlikeli bina’ yazısı asıldı ve çevresi oluşacak riskleri azaltmak amacıyla çevrildi.

5 MİLYONA SATILIK

Yılmaz Mahallesi Eski PTT Sokak üzerinde bulunan eski PTT binası, Lüleburgaz’da yaşayan kişilerin eşyalarını sattığı bir sitede 5 milyon TL’ye satışı çıkarıldı.

Binayı satışa çıkaran Belgin Canan, binanın alınması durumunda yeni bina yapılmayacağını, restorasyon gerektiğini belirtti.

Canan; “Tamamı ile restorasyon gerektiren tarihi bir bina burası. Tabi varlıklara kayıtlı bir binadır. Yıllardan beri satılmak isteniyor burası bizde tekrar satışa sunduk alıcısını bekliyoruz. Müdürlüğe müracaat ettiğimizde yıkılamayacağını belirttiler. Bu tür düzenleme ve restorasyon işlemlerini çevre yerlerde belediyeler kendisi yapıyor. Tarihi bir yer olduğu için, yeni bir bina, 5 katlı bina, 10 katlı bina yapılamaz buraya. Sadece müdürlüğün izin verdiği şekilde restorasyon yapılabilir. Lüleburgaz için Atatürk evi olarak düzenlenebilir. Belediyenin de bunu yapma hakkının olduğunu düşünüyoruz. Müdürlükten edindiğimiz fiyat bilgisinde bize 5 milyon TL olduğu söylendi” dedi.

1.289 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page