top of page

48 yıllık üye aday adayı

CHP’nin 48 yıllık üyesi Fadıl Cansever, yapılacak yerel seçimlerde il genel meclisi aday adayı olması dolayısıyla bir açıklama yaptı.


CHP’nin 48 yıllık üyesi Fadıl Cansever, yapılacak yerel seçimlerde il genel meclisi aday adayı olması dolayısıyla bir açıklama yaptı.

1975 yılında partiye üye olan Cansever’in üyeliği hala devam etmekte.

Aday adayı açıklamasını yapan Cansever; “Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer 50 yıla yakın CHP’liyim, CHP’li olmaktan onur ve gurur duymaktayım. Atatürk diyor ki ‘Türkiye’nin hakiki sahibi ve efendisi gerçek üretici olan köylüdür.’ Diyebilirim ki; bugünkü yıkım ve yoksulluğun tek nedeni bu gerçeği göremeyişimizdir. Evet CHP’li dostlar gerçek olan Ata’mızın söylediği gibi bugünkü iktidar ülkemizin her geçen gün, her yönüyle kötüye gitmekte olduğu bir gerçektir. Biz CHP’li olarak buna dur demek zorundayız. Ata’mızın, genel başkanlarımızın bize ışık tuttuğu bu yolda ülkemizi, ilimizi, ekonomik, sosyal, kültürel, kalkınmasına katkı sunabilmek için partimizden il genel meclisi üyeliği için başvurdum. Siz değerli üyelerin desteği ile göreve gelirsem; ülkem için, ilim için, ilçem için, belde ve köylerim için var gücümle çalışacağıma sizlerin huzurunda söz veriyorum” dedi.

FADIL CANSEVER KİMDİR?

Lüleburgaz’ın Eskitaşlı köyünde 1952 yılında doğan Cansever çiftçilik ile uğraşmakta.

1975-1981 Eskitaşlı Spor Kulüp Başkanlığı yaptı.

1985 yılında Eskitaşlı Sulama Koop. kurdu ve 3 bin dekarlık açık sulama kanallı proje hazırlattı. 10 yıl kooperatif başkanlığı yaptı.

1994-1995 yılında Tarımsal Kalkınma Koop. Başkanlığı yaptı.

1999 yılında DSP İl Genel Meclisi Üyeliği’ne aday oldu. Kazanılan seçim ile birlikte 4 yıl boyunca Vilayetler Hizmet Birliği’ne seçildi.

2022 yılında Karaağaç Tarım Kredi Koop. Yönetim Üst Kurul Temsilciliği’ne seçildi.

1975 yılında üye olduğu CHP’de üyeleği hala devam ediyor.

214 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page