top of page

45 yıllık hizmet!

Seçildiğinde 30 yaşında delikanlıydı!

Henüz 30 yaşında genç bir delikanlı iken Gündoğu Mahalle muhtarı seçilen ve önümüzdeki yerel seçimlerde 45 yılını dolduracak olan İlhan Keskinkaya, yeni dönem için “Kararı mahalle halkım verecek” dedi.

Lüleburgaz Gündoğu Mahallesi Muhtarı İlhan Keskinkaya, 45 yıllık muhtarlık hizmeti ve geleceği konusunda açıklamalarda bulundu.

Bu uzun yolculuğun devamı gelecek mi, yoksa bırakılacak mı sorusuna ise yanıtı; “Mahalle halkı karar verecek” oldu.

1 Temmuz 1949 doğumlu olan Muhtar İlhan Keskinkaya 74 yaşında ve 50 yıllık evliliğinden 3 kız çocuk sahibi. Doğma büyüme Lüleburgaz Gündoğu Mahallesi sakini.


“İSTİŞARE ETMEDEN BİR KARAR ALMAK SÖZ KONUSU DEĞİL”

Uzun yıllar süren bu yolculuk hakkında bilgiler aktaran Keskinkaya, henüz 30 yaşında iken mahallesine hizmet etmek adına göreve atıldığını aktardı.

Muhtarlığın herkese nasip olmayacak kutsal bir görev olduğunu belirten Keskinkaya, “Nasip olursa önümüzdeki yerel seçimlere kadar, yani görev süremiz tamamlandığında 45 yılı devirmiş olacağım. Bu kadar uzun süre iç içe olduğum mahalleme, halkıma danışmadan, konuşmadan, istişare etmeden bir karar almak gibi bir durum söz konusu olamaz. Mahallelime kıyamıyorum, birlikte geçen bir 45 yılımız var ortada.

Seçimlerde oluşacak hava, koşullar ve şartlar, gereklilikler ve benzeri durumlar henüz şekillenmedi. O yüzden aday olma veya olmama durumu, kararı henüz net değil. Kendimi artık yaşlı hissediyorum, gelecek nesillerin de tecrübeleri büyük önem arz ediyor. Ama bu süreçte tamam veya devam deme durumum söz konusu değil, dediğim gibi halkımız ile, mahallem ile alabileceğim, doğrusunu görebileceğim bir süreç ve karar bu.” dedi.

“BİRBİRİMİZİ HİÇ ÜZMEDİK”

Keskinkaya 45 yıldır görevde olabilmenin incelikleri konusunda sorulan soruya yanıt olarak; “Ben mahallemden memnunum, insanımızdan memnunum. Birbirimizi hiç üzmedik. Hep el ele ilerledik. Her işimizi saygı, sevgi çerçevesinde layıkıyla yerine getirdik kanısı içerisindeyim.

Ben 45 yıllık görev süremi Gündoğu Mahallesi halkıma borçluyum. Çünkü onlar istedi, ben de onların isteklerini, teklifini hep kabul ettim. Saygı ve sevgi ile yaklaştık birbirimize. Bizim mahallemiz kendi yağı ile kavrulan bir mahalle diyebilirim. Genelde çalışan kesimin yaşadığı bir yer. Devlet erkanlarının yardımlarından her zaman faydalandırdık mahallemizi.” şeklinde aktardı.

“30 YAŞINDA BİR GENÇKEN”

Görev süresi boyunca muhtarlık ile birlikte baba mesleği olan çiftçiliği de yürüttüğünü söyleyen Keskinkaya; “Baba mesleğimizi zor şartlar altında yürütmeye gayret ettik. Muhtarlık yanında çiftçilikle de uğraşıyordum. Hem muhtarlık hem iş hayatı birlikte devam etmiş oldu. Baba mesleği o dönemlerde ön sıfatlarda olduğu için tahsilim yarım kaldı. 30 yaşında bir gençken mahallelimizin talebi ile bu yolculuğa atıldık. Hiç ara vermeden bu günlere kadar geldik.

Başta da dediğim gibi tüm bu süreçlerin üzerine şartlar ve zaman ne gösterir bilemediğim için adaylık konusunda net şekilde konuşmak için erken diyebilirim. Mahallelimiz ile istişare ederek, günün gerekliliklerine göre hareket edeceğiz. Bu karar tek taraflı alınabilecek bir karar değil benim için.” İfadelerini kullandı.

373 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page