top of page

39 yıl sonra Vali geldi

Lüleburgaz’a bağlı Yenitaşlı köyünü ziyaret eden Kırklareli Valisi Birol Ekici, köye 1985 yılından bu yana gelen ilk vali olarak kayıtlara geçti.

Kırklareli Valisi Birol Ekici, köy ziyaretleri kapsamında geçtiğimiz günlerde Lüleburgaz’a bağlı Yenitaşlı köyünü de ziyaret etti.

Ziyarete köy halkı ile bir araya gelen Ekici, köy muhtarı Aydın Sezgin’den köy hakkında bilgiler aldı.

Köylüler ile sohbet eden Ekici, köyün gelişimi için devlet tarafından devam eden ve planlanan projeleri ele aldı.

39 YIL SONRA KÖYE VALİ GELDİ

Kırklareli Valisi Birol Ekici’nin Yenitaşlı ziyareti, köy halkı tarafından mutluluk ile karşılanırken, köy muhtarı Aydın Sezgin, en son köye 1985 yılında bir valinin geldiğini hatırlattı.

Aradan geçen 39 yılda köylerine hiçbir Vali’nin gelmediğini belirten Sezgin, gerçekleşen ziyaretin kendilerinde büyük mutluluk yarattığını ifade etti.

Göreve geldikleri 2019 yılından bu yana köyün gelişimi için büyük çaba sarf ettiklerinden de bahseden muhtar Aydın Sezgin, “2019 yılında köyümüze muhtar seçildim. Geçen yaklaşık 5 yıllık süreçte elimizden geldiğince köylülerimizin sorunlarını çözmek için çaba gösterdik. Köye neler yapabiliriz konusunda sürekli yetkili merciler ile istişare içinde olduk. Bu zamana kadar köydeki kanalizasyon hattını yenilettik. Köyümüz için hazine arazisinden yaklaşık 31 dekar alanı köy tüzel kişiliğine aldık. Bunun ödemesine de devam ediyoruz. Köy meydanındaki büyük ihtiyaç olan lavaboları yeniden yaparak köylümüzün kullanımına kazandırdık. Parke taş döşeterek köy yollarımızı daha kullanılabilir hale getirdik. Yine parke taş döşeme işlerimi önümüzdeki günlerde de devam edecek. Ayrıca köye güvenlik amaçlı kamera takılması için çalışmalarımız sürüyor. Atatürk büstü de yapılacak yakın zamanda. Yani kısaca halkımız için çalışmaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın ihtiyaçları ile yakından ilgileniyoruz. Önümüzdeki günlerde yapılacak yerel seçimlerde yeniden köy muhtarlığına adayım. Köylülerimizin derdi ile dertlenip, sevinçleri ile sevinmeyi kendimize görev bilip, çalışmalarımızı bu yönde sürdüreceğiz. Halkımız da uygun görürse yeni dönemde hizmetleri daha fazla arttırmaya çalışarak yolumuza devam etmek istiyorum” diye konuştu.

418 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page