top of page

3 ismin istifasını istedi

Kaya’dan sert eleştiri!

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın haftalık olağan toplantısında konuşan İlçe Eğitim Sekreteri Olcay Kaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yerel yönetimler ile merkezi yönetimler beraber çalışmalıdırlar. Yoksa o şehre bir şey gitmez” sözünü hatırlatarak “AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam’a, AK Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Abdussamed Kayalı’ya soruyorum, siz Lüleburgaz’ı alamadınız bu şehre nasıl hizmet getireceksiniz? Türkiye’de partimiz yüzde 37.8, AK Parti yüzde 35.5 oranında belediyeye sahip oldu. Yerel yönetimlerde birinci partiyiz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu durumda istifa etmesi gerekiyor. Aldığımız bölgelerde ki belediyelere hizmet götüremeyeceği için istifa etmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın 6 Mayıs günü gerçekleşen haftalık olağan toplantısında konuşan İlçe Eğitim Sekreteri Olcay Kaya, hükümete tepki gösterdi.

Kaya, konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam’ın ve AK Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Abdussamed Kayalı’nın istifa etmesi istedi.

 “POLİSLERİ SADECE İŞÇİYE KARŞI MI KULLANIYORSUNUZ?”

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü olayları hakkında konuşan Kaya; “İşçi sınıfına her zaman bir borcumuz vardır. AK Parti iktidarının 1 Mayıs’ta aldığı önlemleri hepimiz yakından gördük. Polisler ile halkı çatıştırmak için elinden geleni yapıyorlar. Saraçhane’ye sokmamak için binlerce polisi halkın karşısına dizdiler. 2015 yılında AK Parti Milletvekili, bizim güvenliğimizi sağlamaya çalışan polis ile tartıştığı için, emniyette polisleri suçlu edasıyla sıraya dizdi. Neredesiniz? Polisleri sadece işçiye karşı mı kullanıyorsunuz? Bugüne kadar en fazla polis cinneti AK Parti iktidarında gerçekleşti. En fazla intihar vakaları oldu. Siz işçi sınıfına karşı polisleri sıraya dizeceğinize, polislerin özlük haklarını düzenleyin” dedi.

“LÜLEBURGAZ’I ALAMADINIZ BU ŞEHRE NASIL HİZMET GETİRECEKSİNİZ?”

Kaya; “Tarih 4 Şubat 2024. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, diyor ki ‘yerel yönetimler ile merkezi yönetimler beraber çalışmalıdırlar. Yoksa o şehre bir şey gitmez.’ Bende buradan AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam’a, AK Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı’na soruyorum siz Lüleburgaz’ı alamadınız bu şehre nasıl hizmet getireceksiniz? Türkiye’de partimiz yüzde 37.8, AK Parti yüzde 35.5 oranında belediyeye sahip oldu. Yerel yönetimlerde birinci partiyiz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu durumda istifa etmesi gerekiyor. Aldığımız bölgelerde ki belediyelere hizmet götüremeyeceği için istifa etmesi gerekiyor. Ülkenin önünü açsın, istifa etsin. O yüzden AK Parti Milletvekili de, AK Parti İlçe Başkanı da ve AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da istifa etsinler” ifadelerine yer verdi.

“LEBURGAZ’A BİR TÜRLÜ ÇEVRE YOLU GELMEDİ”

Lüleburgaz’a çevre yolu yapılması hakkında konuşan Kaya; “Yerel seçimlerde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı geldi. Bakan dedi ki ‘çevre yolunu yapacağız.’ Önceki dönem AK Parti İl Başkanı Alper Çiler ve Lüleburgaz İlçe Başkanı’nın fotoğrafları var ve açıklamaları var. 2022 yılına ait olan fotoğrafta Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı’na demişler ki ‘biz Lüleburgaz’a çevre yolu istiyoruz. Cevap olarak ‘biz çevre yolunu yapacağız’ denmiş ve tarih vermişler 29 Ekim 2023 günü Lüleburgaz çevre yolu kullanıma açık olacak dendi. Tarihe bakıyoruz. 2024 oldu. Yerel seçimler öncesi gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, yine çevre yolu için söz verdi. Bugüne kadar kaç tane AK Partili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı geldi, geçti Lüleburgaz’a bir türlü çevre yolu gelmedi. Ayrıca Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nin oraya da bir önlem lazım. Bugün olmadı ama yarın trafik kazası yaşanabilir. Çünkü orada oturan vatandaşlar karşıdan karşıya koşarak geçiyor. Buradan AK Parti İlçe Başkanı’na iktidar olduğu için rica ediyorum oraya bir çare üretsinler” dedi.

“BİLGİSİ OLANIN YETKİSİ YOK, YETKİSİ OLANIN BİLGİSİ YOK”

Son olarak Kaya; “Kırklareli’nde maalesef üzüldük ama Türkiye’de sevindik. Vatandaş bize bir şans verdi tabi bu şansı iyi değerlendirmemiz gerekiyor yoksa verilen şansı vatandaş verdiği gibi geri alacaktır. Diyanet İşleri Başkanı’mız Arapça bilmiyor. Liyakatin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Bilgisi olanın yetkisi yok, yetkisi olanın bilgisi yok. AK Parti kendisine geldiğinde milyonluk saate, milyonluk arabalara, milyonluk villalara para var, işçi, emekçi para isteyince yok, öğrenci ücretsiz eğitim isteyince dayak var. AK Parti’nin kendi çocuklarının milyonluk şirketi ve holdingi var. Vatandaşın çocuklarına bakıyoruz, 25 yaşında işsiz çocuklar, annesinin babasının eline bakıyor. Bu ülkenin başına gelmiş en büyük felakettir. Vatandaş bize bir el verdi, bizde bu eli kullanmalıyız. Artık AK Parti iktidarından bu ülkeyi kurtarmalıyız. Gündüz gözü ile havai fişek patlattılar Avrupa Birliği’ne gireceğiz diye, hala giremedik. Bugün her söylediği hava da kalan bir parti ile karşı karşıyayız” diye konuştu.

813 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Комментарии


bottom of page