top of page

3 bin kişilik iftar yetmedi

Belediye özür diledi!

Lüleburgaz Belediyesi’nce Ramazan ayı dolayısıyla Kapalı Pazar Yeri ve Semt Merkezi’nde yaklaşık 3 bin kişilik iftar yemeği verildi. Lüleburgaz Belediyesi, katılımın çok fazla olması ve yemeklerin yetersiz kalmasından dolayı yer bulamayıp geri dönen vatandaşlardan özür diledi. Geleneksel iftar yemeğinin 20 Mart tarihinde aynı yerde daha fazla kapasiteyle yapılacağı belirtildi.

Lüleburgaz Belediyesi’nce Ramazan ayı dolayısıyla iftar yemeği verildi.

13 Mart günü Lüleburgaz Kapalı Pazar Yeri ve Semt Merkezi’nde yapılan iftar yemeği için yaklaşık 3 bin kişilik yemek hazırlığı yapıldığı belirtildi.

Vatandaşların çok yoğun ilgi gösterdiği iftara, yemekler yetersiz kaldı. Zaman zaman sözlü tartışmalar yaşanan iftarın haftaya daha fazla kişiye hizmet edecek şekilde yapılacağı öğrenildi.

Belediye Başkanı Murat Gerenli’de iftar alanını ziyaret ederek hayırlı Ramazanlar diledi.

İftar sonrası, Kapalı Pazar Yeri ve Semt Merkezi’nde bulunan vatandaşlara Lüleburgaz Belediyesi personellerin oynadığı Orta Oyunu izletilirken Canlı Karagöz, Karagöz ve Hacivat (Gölge Oyunu) sahnelendi. Çocuklar Osmanlı Macunu yiyerek eğlendi.

BELEDİYEDEN ÖZÜR

Lüleburgaz Belediyesi, yaşanan yoğunluktan ve yemeklerin yetersiz kalmasından dolayı yer bulamayıp geri dönen vatandaşlardan özür diledi.

Belediyeden yapılan açıklamada; “Geleneksel iftar yemeğimize gösterdiğiniz yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederiz. İftar yemeğimiz 20 Mart Çarşamba akşamı aynı yerinde daha fazla kapasiteyle devam edecektir. Bu akşam yer bulamayıp geri dönen vatandaşlarımızdan tekrar özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz” denildi.


2.046 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page