top of page

21 yıl sonra duygulandıran mektup

PTT tarafından 2002 yılında düzenlenen "2023'e Cumhuriyetimizin 100. Yılına Mektup Kampanyası" kapsamında vatandaşlar tarafından yazılan mektuplar, Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle vatandaşlara ulaştırılmaya başlandı. Lüleburgaz PTT Müdürlüğü’ne ulaşan bir mektup ise Sakızköy’de teslim edildi.PTT tarafından 2002 yılında düzenlenen "2023'e Cumhuriyetimizin 100. Yılına Mektup Kampanyası" kapsamında vatandaşlar tarafından yazılan mektuplar, Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle vatandaşlara ulaştırılıyor.

Vatandaşlar kampanya kapsamında 2002'de yazdıkları mektupları, 21 yıl sonra teslim edilmek üzere PTT'ye emanet etmişti. Şirkete teslim edilen mektuplar, Cumhuriyet'in 100. yılında sahiplerine iletilmek üzere muhafaza edildi. Kampanya, insanların geçmişteki günlük yaşamlarını, düşüncelerini ve duygularını geleceğe taşıyarak sevdiklerine bir miras bırakmalarını sağlıyor.SAKIZKÖY’DE DUYGULANDIRAN TESLİMAT

Geçmişten geleceğe köprü kurmayı, gelecek nesillere miras bırakmayı ve anlamlı bir hatıra oluşturmayı amaçlayan proje kapsamında dün Lüleburgaz PTT Müdürlüğü personeli tarafından Sakızköy’de yaşayan çifte 21 yıl önce kızları tarafından yazılan mektup ulaştırıldı.

75 yaşındaki Anne Mersin Günay ve 80 yaşındaki baba Şaban Günay, kapılarını çalan postacıyı görünce şaşkınlık yaşarken, mektubu açıp okuyunca ise duygulu anlar yaşadılar.

Dün saat 13.30 sıralarında posta görevlisi, çiftin yaşadığı Sakızköy’deki hanelerine gitti.

Yaşlı çift postacının, size mektup var demesi üzerine de büyük şaşkınlık yaşadı. Postacının, “Mektup 21 yıl önce kızınız tarafından size yazılmış” demesi üzerine evinin bahçesine çıkan çift burada mektubu açtı.


Mektubu okumaya başlayan anne Mersin Günay, gözyaşlarını tutamazken kızının öğretmen olarak başka bir ilde görev yaptığını belirtti.

Böyle bir mektubu beklemediğini aktaran Günay, çok duygulandığını söyledi.

Kızının mektubu uzun uzun yazdığını gülerek anlatan Günay, 21 sene önce kızının yeni öğretmenlik mesleğine başladığını dile getirdi.

Kızının o zaman 27 yaşında olduğunu dile getiren Günay, mektubu okumasının ardından ise telefon ile kızını arayarak teşekkür etti.

Günay çiftinin kızları Türkan Yılmaz, telefon görüşmesinde, “Mutlu olmanıza çok sevindim. Yıllar önce yazıp unuttuğumuz bir mektubun böyle bir yılda size ulaşması beni de sizin kadar mutlu etti” diye konuştu.

Baba Şaban Günay de mektubun kalan kısmını okurken, gözyaşlarına hâkim olamazken kızını zor şartlar altına okuttuğunu aktardı.

Kızının ille öğretmen olacağını söylediğini kaydeden baba Günay, “Kızım liseyi bitirdi. Ankara’ya gittik. İlle öğretmen olacağım dedi. Gittik. Dönüş param ancak var cebimde. Kalacak yeri yoktu bir şekilde hallettik. Böyle bir mektup yazmış olması bizi derinden etkiledi. Konuşmakta zorlanıyorum. Çok sevindirdi. O günlerde böyle bir mektubu yazıp 21 yıl sonra bize gelmesi çok güzel duygu” dedi.

519 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page