top of page

“2024 Afet ve Koordinasyon Yılı” olacak

“Slogan” yarışmayla belirlenecek!


2016 yılından beri her yılı belli bir temayla kutlayan ve önümüzdeki yılı “2024 Afet ve Koordinasyon Yılı” ilan eden Lüleburgaz Belediyesi “Afet ve Koordinasyon Yılı’nı Sen Anlat” diyerek slogan yarışması başlattı.
Lüleburgaz Belediyesi ‘2024 Afet ve Koordinasyon Yılı’ sloganını yarışmayla belirleyecek.

9 yaş üzeri herkesin katılabileceği “Afet ve Koordinasyon Yılı’nı Sen Anlat” isimli slogan yarışmasına başvurular 27 Ekim’e kadar yapılabilecek. Yarışmanın birincisine laptop, ikincisine ve üçüncüsüne tablet hediye edilecek. Birinci seçilen slogan ise yılın sloganı olacak.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Deprem, sel, yangın gibi doğal afetlere yönelik farkındalığı arttırmanın amaçlandığı slogan yarışmasına başvurular 23 Ekim’e kadar adrese posta veya sloganyarismasi@luleburgaz.bel.tr e-posta adresine ya da elden Lüleburgaz Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü'ne yapılabilecek.

9 yaş ve üzeri herkesin katılabileceği yarışmaya başvuruların tamamlanmasının ardından 7 kişilik seçici kurulun değerlendirmesi sonucunda yarışmanın kazananı belli olacak.

Yarışmanın kazananı 13 Kasım’da açıklanacak, ödül töreni ise 2024 Afet ve Koordinasyon Yılı Açılışı’nda yapılacak.

Yarışmanın birincisine laptop, ikincisine ve üçüncüsüne tablet hediye edilecek. Birinci seçilen slogan ise yılın sloganı olacak.

KATILIM KOŞULLARI

- Yarışma ulusal ve tek kademeli olup, 9 yaş ve üzeri herkese açıktır.

- Yarışmaya her katılımcı en fazla 3 adet sloganla katılabilir.

- Yarışmaya katılacak katılımcının sloganı ile birlikte Adı-Soyadı, Yarışma için katılımcı tarafından belirlenmiş olan rumuz, TC Kimlik Numarası, Açık Adresi, Telefon Numarası ve varsa e-posta adresi ve velinin imzasının bulunduğu katılım formunu iletmesi gerekmektedir. Katılım Formu Şartname eklerinde yer almaktadır.

- Yarışma ile ilgili başvurular adrese posta, veya iletişim kısmında bilgisi verilen e-posta adresine ya da elden Lüleburgaz Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü'ne

Yarışma ile ilgili başvuru ve teslimler için;

Elden veya posta-kargo ile katılımlarda;

Yarışmacı her slogan için ayrı ve kapalı bir katılım formu düzenleyecektir.

Formun yer aldığı kapalı zarfın üzerinde, katılımcının eseri için kullandığı en az altı (6) haneli "RUMUZ" ile “Lüleburgaz Belediyesi Slogan Yarışması” ifadesi bulunacaktır. Bu zarf üzerinde katılımcının kimliğini belirtecek herhangi bir işaret ve yazı bulunmayacaktır.

e-mail ile katılımlarda; Yarışmacı her slogan için ayrı bir rumuz ile sloganyarismasi@luleburgaz.bel.tr adresli Lüleburgaz Belediyesi’ne ait mail adresine doldurdukları katılım formunu gönderecektir.

Tüm rumuzlara ait bilgiler ayrı bir yerde Lüleburgaz Belediye Başkanlığı’nca gizli olarak yarışma sonuçlanana kadar saklanacaktır. Yapılan başvuruların ve katılımcıların kimlik doğrulaması yarışma sekretaryası tarafından yapılacaktır. Kimlik doğrulaması yapılan yarışmacılar değerlendirmeye alınacaktır.

- Her katılımcı, en fazla üç tane rumuz ve her rumuz için bir sloganla yarışmaya katılabilir.

- Sloganlar, konuyu tam ve net bir şekilde anlatmalı, akılda kalıcı olmalı, yalın ve anlaşılır olmalıdır.

- Yarışmaya katılan sloganın orijinal olması, ilk defa dile getiriliyor olması ve herhangi bir şekilde daha önce kullanılmamış olması ve daha önce kullanılan söz dizimlerinin değiştirilmesinden elde edilmemiş olmalıdır. Bu çerçevede yarışma sonuçlandıktan sonra 3. şahıslar tarafından iddia edilecek her türlü telif hakkı taleplerinden jüri sorumlu değildir, doğacak yasal sorumlulukların tümü katılımcıya ait olacaktır.

- Konu ile ilgili daha geniş bilgi iletişim kısmında belirtilmiş olan telefon numarasından alınabilir.

- Oluşturulacak jürice yarışma birincisi, ikincisi ve üçüncüsü seçilecektir.

- Yarışmaya katılan tüm sloganların kullanım hakkı Lüleburgaz Belediyesine ait olacaktır.

- Katılımcılar; dereceye giren sloganlarının, Lüleburgaz Belediye Başkanlığı’nın beyan ettiği alanlarda, süresiz olarak tam kullanım hakkını verdiklerini peşinen kabul ederek ve buna bağlı olarak, gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma ve benzeri şekilde umuma arzı ile ilgili bilumum haklar için de tam yetki verdiklerini kabul ederler.

- Katılımcılar Lüleburgaz Belediyesinin ödül alan sloganları kendi adına marka olarak tescil ettirme hakkı bulunduğunu gayri kabili rücu olarak kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül kazanan slogan; kurumsal kimlik çalışmalarının bir parçası olarak, Lüleburgaz Belediyesini temsil edecek her türlü basılı materyal ve dijital ortamda, medya ve reklam çalışmaları ile promosyon ürünleri, kırtasiye malzemeleri, antetli kağıt, faks, pankart ve benzeri ortam ve faaliyetlerde kullanılıp çoğaltılabilecektir. Bu bağlamda, katılımcı ödül dışında herhangi bir telif hakkı talep edemeyecektir.

- Katılım formunu doldurup yarışmaya katılan tüm yarışmacılar, bu şartnamedeki bütün katılım ve yarışma şartlarını, Seçici Kurul ve Lüleburgaz Belediyesi’nin kararlarının tamamını kabul etmiş sayılırlar.

DİĞER KOŞULLAR

1- Şartnamenin ana ilke ve esasları çerçevesinde, ortaya çıkabilecek aksaklıklar ve tereddütlere yönelik tedbirleri almaya ve bunun için gerektiğinde internet sitesinden önceden duyurmak kaydıyla değişiklik yapmaya, özel ve ek şartnameler hazırlamaya Lüleburgaz Belediyesi yetkilidir.

2- Seçici Kurul Değerlendirmesi sonucu ödüle değer slogan bulunmadığı takdirde Yarışma Lüleburgaz Belediyesi tarafından iptal edilir.

3- Ödülle değer bulunmayan tüm katılımcıların sloganları Lüleburgaz Belediyesi tarafından imha edilecektir.

6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page