top of page

200 projesini anlattı!

MHP Lüleburgaz Belediye Başkan Adayı İbrahim Yılmazer, gazetemizi ziyaret etti. Yılmazer, göreve gelmesi halinde hayata geçireceği 200 projesini anlattı. Projelerini 3 bölüme ayırdığını belirten Yılmazer, Lüleburgaz’ın acilen çözülmesi gereken sorun ve problemleri, Lüleburgaz’ı geliştirme, büyütme ve güzelleştirmeye bağlı projeler, Lüleburgaz’ı Trakya’nın merkezi haline getirecek projeler olduğunu belirtti.

MHP Lüleburgaz Belediye Başkan Adayı İbrahim Yılmazer ve beraberindeki belediye meclis üyesi adayları ile birlikte Gazetemiz Görünüm’ü ziyaret etti.

Yılmazer ve beraberindekiler Gazetemiz Kurucusu Mesut Sarıoğlu ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Tevfik İşçi ile görüşerek, yerel seçimler hakkında sohbet etti.

Yılmazer, göreve gelmesi halinde Lüleburgaz için 200 projesinin olduğunu ve hepsinin hayata geçirilebilecek projeler olduğunu belirterek herkesten destek istedi.

Siyasi görüşünün Atatürkçü, milliyetçi laik ve eşitlik olduğunu belirten Yılmazer, en büyük değerinin adalet olduğunu kaydetti.

Projelerini 3 bölüme ayırdığını belirten Yılmazer, Lüleburgaz’ın acilen çözülmesi gereken sorun ve problemleri, Lüleburgaz’ı geliştirme, büyütme ve güzelleştirmeye bağlı projeler, Lüleburgaz’ı Trakya’nın merkezi haline getirecek projeler olduğunu belirtti.

LÜLEBURGAZ İÇİN 200 DEV PROJE İLE GELİYOR

200 projesinden bazılarını açıklayan Yılmazer; “Bir ay sürecek gençlik şöleni festivalleri ve şehir derneklerinin düzenleyeceği yöresel festivaller, araba yarışları, drag yarışları, drift yarışları, motofest trakyafest, tuning festivali düzenleyeceğiz, motosiklet yarışları, eğlenceler ve konserler olacak. 24 saat açık kreşler, yatılı kreşler, düğüne, iş yemeği, sağlık problemleri veya gece vardiyasında çalışan annelerimiz çocuklarınızı kreşe bırakıp istediğiniz zaman alabilirsiniz. Havuz projemiz, eski sanayide bulunan kükürtlü su kaynağımızı eski diş hastanesinin yerine kükürtlü termal havuzlar, spa, hamam, otel gibi sosyal tesisler yapılacak. Çocuk trafik eğitim parkı, yer altı çöp konteynırları, amfi tiyatro sahne, aşevi ve akşam 18:00 ile gece 22:00 arası tüm öğrencilere ücretsiz çorba, açık ve kapalı belediye düğün salonları. Öğrencilere ücretsiz ulaşım, ilköğretim ve lise öğrencilerine hafta içi, günde 2 kez ücretsiz binecekleri minibüs kartı verilecek. Hoş geldin bebek projesi ile ihtiyaçları görmek ve tamamlamak istiyoruz. Canlı hayvan pazarı ve ücretsiz sahiplendirme, haftanın yedi günü açık adaklık satış yeri. Cafe burgaz / sosyal tesis/ engelli bireylerin çalıştığı kusursuz cafe, belediye İşhanı, öğrencilere yurt pansiyon. Ülkemiz hayvanlarından oluşan hayvanat bahçesi. Şehir dışına ücretsiz cenaze nakil aracı. Modernize edilmiş hayvan barınağı, sokak köpeklerine reflektör tasma, veteriner eşliğinde hayvan otel, olmayanı yapacağız ve pet mezarlığı projesini hayata geçireceğiz can dostlarımıza gereken değeri veriyor, sadece hayattayken değil kaybettiğimizde de kıymetini göstereceğiz. Kuru gıda ve toptancı hali, çağımıza uygun oto pazarı, çorbacılar çarşısı, kokoreççiler, köfteciler, ve sütlü tatlıcılar çarşısı. Kitap okuma yarışmaları. Bir tona kadar meskenlere ücretsiz su faturası. Üretici sebze meyve pazarı. Her yıl mayıs ayında kitap fuarı ve bir sürü yazarla imza ve söyleşi olacak, internet sitemizde bir fikrim var projesi ile her fikre önem vereceğiz, güzel ve uygulanabilir olan fikir sahibi ile irtibata geçip fikir alışverişi sağlayacağız, çevre yolları, meyhanelerin şehir dışında sıra dükkanlardan oluşan muhabbet sokağı, kitap yazana destek 1000 adet alıp kütüphanelere gönderilecek, zemin etüdü ile zemini sağlam olan arsa ve binalara 5.kat izni verilecek, çocuklara olimpik kaykay alanı ve buz pisti, ara tatillerde çocuk üniversitesi, zeka oyunları ve görsel sanatlar etkinliğimiz olacak, “o iş bizde”  projemiz ile ‘İstihdam ofisleri kurulacak’ günlük aylık mevsimlik hatta saatlik işler için mesleklerine göre veri bankası kuracağız” dedi.

Projelere devam eden Yılmazer; “Belediye kent lokantası, seyyar satıcılar hali, Lüleburgazlı markası ile kooperatifler kurulacak, et süt ürünleri ambalajlanacak. Kuskus makarna kesme makarna tarhana kooperatif kanalı ile satılacak, fuarlarla yerel işletmeler dünyaya açılacak. Belediye Aylık kültür dergisi, yerel yazarlar, öğrenciler yazı yazacak, Deprem konteynırları mahalle parklarının yanına konacak, içerisinde en az 1000 tane olmak üzere çok sayıda kazma, kürek, demir makası, levye, balyoz, battaniye, ayakkabı, bebek bezleri, içme suyu, soba ve birçok ihtiyat ürünleri hazır bulunacak Konteyner içinde; profesyonel yardım gelene kadar kullanılmak üzere Jeneratör, delici ve kırıcı matkaplar, seyyar aydınlatma, kablolar, el feneri, megafon, ilk yardım çantaları, sedyeler, soğuk iklim çadırları, yangın söndürme tüpleri vb. olacak. Tek yön olan yolların tekrar değerlendirilip yolun akışına göre kesintisiz yol olarak düzenlenmesi. Kışlık karavan parkı. Ağaç dikme bayramı ilan edeceğiz, her yıl bir günümüz olacak ve çoluk çocuk tüm aile yüzbinlerce ağaç dikeceğiz, hem dünyaya örnek olalım hem de gelecek nesillere yemyeşil bir Lüleburgaz bırakalım. Şehir merkezine otomobil katlı otopark. Durak mahallesi ile Lüleburgaz arası aydınlatma yapılacak. Engelli vatandaşların ihtiyacının giderileceği Engelsiz Ev, Engelsiz yaşam merkezi. Minibüsçülere hat hakları verilecek. Hobi bahçeleri 100m2, hobi edinme kursları düzenlenecek. Matematik ve fen bilgisi deney müzesi ile eğlenerek öğrenme matematik ve fen bilgisi derslerini soyut olmaktan çıkarıp deneyerek ve eğlenerek öğrenecekler. haftada bir gün belediye başkanı ile halk günü olup vatandaşla ile belediye başkanı sorgusuz sualsiz görüşme yapacak ve halkın sıkıntıları dinlenecek. İki ayda bir kanaat önderleriyle şehrimizin sorunlarına çözüm aranacak. Ata tohumu buluşması” ifadelerine yer verdi.

Yılmazer; “Belediye bir para basamaz,  iki kanun çıkaramaz geri kalan her şeyi yapar. Ben kendime ve projelerime güveniyorum siz de güvenir oy verirseniz. Nasıl bir Lüleburgaz hayal ettiğimizin, her vasfıyla temsil edilen Lüleburgaz’ımızın Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizler bu seçim sürecinde Lüleburgaz halkının önünde kuvvetli bir aday olmak için var gücümüzle çalışacağız ve Lüleburgaz’a Lüleburgazlıların şehri yapmak için yola çıkıyorum hiç kimseyi dışlamadan ayrım yapmadan kucaklayıcı bir yönetim anlayışıyla Lüleburgaz’a hizmet edeceğim” dedi.

203 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page