top of page

20 dönüm kamu arazisi özelleştirilecek

Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile 12 ilde 2,5 milyon metrekarelik kamu arazisi özelleştirilecek. Lüleburgaz’a bağlı Büyükkarıştıran bölgesinde de Maliye Arazisi konumundaki arsa özelleştirme kapsamına girdi.


Tevfik İŞÇİ

Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile ülke genelinde 2,5 milyon metrekare kamu arazisi özelleştirme kapsamına alındı.

Karara göre Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Batman, Edirne, İstanbul, İzmir, Konya, Mersin, Muğla ve Kırklareli’nde bulunan kamu arazilerinin özelleştirme işlemlerinin 2027 yılına kadar tamamlanarak satışa çıkarılması hedefleniyor.

BÜYÜKKARIŞTIRAN’DA 20 DÖNÜM ALAN ÖZELLEŞTİRİLECEK

Cumhurbaşkanı kararı doğrultusunda belirlenen taşınmazlar, satış, kiralama, gelir ortaklığı modeli ve işin gereğine uygun sair hukuki tasarruflar, mülkiyetin gayri ayni hakların tesisi veya işletme hakkının verilmesi gibi yöntemler kullanılarak özelleştirilecek.

Büyükkarıştıran Yeni Mahalle sınırları içinde yer alan 433 Ada 1 Parseldeki yaklaşık 20 dönüm, mülkiyeti maliye hazinesine kayıtlı olan arsa konumundaki alan da özelleştirmeye alındı.

Fabrikalar bölgesinde yer alan arsa, konumu ve ulaşım bakımından oldukça elverişli bir yerde yer alırken, özelleştirme kapsamında fiyatının belirlenmesi sonrası ileriki günlerde satışa çıkarılacak.315 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page