top of page

1923 adet fidan toprakla buluştu


Lüleburgaz Belediyesi ile Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyeleri, Kent Ormanı’na Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel 1923 adet fidan dikti.

Haber Merkezi

Lüleburgaz Belediyesi’nin daha yeşil bir çevre için çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Kent Ormanı’nda dikilen ağaç sayısı 4 bin 385’e ulaşırken, kent genelinde 2019 yılından bu yana 22 mahallede cadde ve sokaklara çeşitli türlerde 8 binden fazla ağaç dikildi.

Son 5 yılda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde akasya, kiri, ters dut, dişbudak, akçaağaç, akasya, ligustrum, limon, servi, fıstık çamı ve zeytin ağacı olmak üzere 8 binden fazla fidanı toprakla buluşturdu.


KENT ORMANI’NA 1923 FİDAN

Öte yandan Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kent Ormanı’na Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel 1923 adet fidan dikildi.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası (LTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Cebelli, LTSO Meclis Başkanı Fahri Cömert ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı etkinlikte Lüleburgaz’ın geleceğine nefes olacak 1923 adet fidan toprakla buluşturuldu.

“DAHA YEŞİL BİR LÜLEBURGAZ İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ”

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli; “Çocuklarımız, torunlarımız güzel bir dünyada yaşasın. Öyle bir çağa geldik ki teknolojinin getirdiği değişikliklerle yaşanan iklim değişikliği, çevre sorunları bizim torunlarımız için tehlike olmaya başladı. İklim değişikliğini yaşıyoruz, olağanüstü doğa olaylarıyla karşı karşıyayız. Sel felaketlerinde insanlarımızı kaybediyoruz. Bunlarla mücadele etmenin yolu çevreyi korumak, iklim değişikliğine karşı mücadele etmek. Biz bu ağaçları sadece toprakla buluşturmadık, onları yaşatıyoruz. Ağacı dikip daha sonra kuruduğunu görmek beni en çok üzen şey. Bu işi planlı yapıyoruz. Peyzaj planlarımız var, planladığımız alanlara bakabileceğimiz ağaçları dikiyoruz, bakıyoruz, büyütüyoruz. Yaklaşık 390 dönümlük bu alanda ağaçlarımızı yaşatıyoruz ve daha yeşil, daha yaşanabilir bir Lüleburgaz’ı hem yaratıp hem de çocuklarımıza bırakmak için mücadele ediyoruz” dedi.

Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Cebelli de; “Hem Lüleburgaz’ın geleceği için düşünülmüş güzel bir proje. Umarım bizden sonraki nesiller de bu projeyle gurur duyarlar. Bırakılan bu eserle inşallah onlara daha temiz, yaşanabilir bir Lüleburgaz için fırsat vermiş oluruz” diye konuştu.

114 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page