top of page

18 Mart programlarına davet!

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 109’uncu yıl dönümü dolayısıyla Lüleburgaz Kaymakamlığı tarafından, program düzenlenecek. Anma etkinlikleri bugün (18 Mart) Lüleburgaz Şehitliği’nde saat 10:00’da çelenk sunumu ile başlayacak. Böylelikle 18 Mart dolayısıyla Lüleburgaz Şehitliği, Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi ve Hükümet Konağı’nda program düzenlenecek.


18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 109’uncu yıl dönümü dolayısıyla Lüleburgaz Kaymakamlığı tarafından, program düzenlenecek.

ŞEHİTLİK PROGRAMI

Anma etkinlikleri bugün (18 Mart) Lüleburgaz Şehitliği’nde saat 10:00’da başlayacak.

Şehitlikte, Lüleburgaz Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Şehit Aileleri Derneği çelenklerini sunacak.

Ardından Saygı Duruşu, Saygı Atışı ve İstiklal Marşı okunması ile devam eden program da şehitlik defteri imzalanması, şehit kabirlerinin ziyaret edilmesi, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua edilecek.

LYSA PROGRAMI

Şehitlikteki programdan sonra Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi Cahit Irgat Salonu’na geçilecek.

LYSA’da saat 11:00’da başlayacak olan programda Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına, Lüleburgaz Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program sunulacak.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Lüleburgaz Anadolu Lisesi Müdürü Tarkan Varyemez’in açılış konuşması, Piyade Üsteğmen Burak Doğanay tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra yerel Şair Bektaş Yavuz’un şiirini okuması şeklinde devam edecek. Ödül töreni ve ‘Ey Vatan’ adlı tiyatro gösteriminden sonra program sona erecek.

Saat 12:15’te de Hükümet Konağı’nda bulunan Kaymakamlık Makamı’nda ‘Şehitlik Köşesi’ açılacak.

Lüleburgaz Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada tüm Lüleburgaz halkının, anma etkinliklerine davet edildiği belirtildi.

94 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page