top of page

100. Yıla özel el emeği sergisi


SODAM ve Halk Eğitim Merkezi tarafından 100. Yıl sergisi açıldı.


Barış Can KORKMAZ

SODAM, 27 Ekim Cuma günü 100. Yıl Cumhuriyet Kadınları sergisi açılışını gerçekleştirdi.

Halk Eğitim Merkezi’nin de alanda stantlar açtığı sergi Esas 39 Burda AVM giriş katında misafirlerini bekliyor.

Sergi açılışına Valisi Birol Ekici, Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihan Erdem, İlçe Emniyet Müdürü Osman Ünal, İlçe Jandarma Komutanı Sinan Kırımlı, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kasım Konak, SODAM Müdürü Hilal Şahin ve AVM yönetimi katılım sağladı.

Açılış kurdelesinin protokol tarafından kesilmesinin ardından Vali Birol Ekici ve beraberindeki protokol üyeleri sergiyi gezerek hem emekçi kadınlar ile sohbet etti hem de alışveriş yaptılar.

Vali Ekici, Kaymakam Salih Yüce ve Eşi Mina Yüce’ye kupa bardak satın alarak hediye etti.

İlk hediye Mina Yüce’ye verilirken Vali Ekici’nin şakalaşarak Kaymakam Yüce’ye “Hadi size de bir bardak hediye edeyim gönlünüz kalmasın” şeklinde esprili bir tavırla söylemesi gülüşmelere sebebiyet verdi.

Sergi gezisinin ardından Vali Ekici yeni açılan kütüphane alanını da ziyaret etmek istedi ve kütüphane alanı gezildi. Vali Ekici kütüphane çalışanı ile kitaplar üzerine kısa bir sohbet gerçekleştirdi.


“EL EMEĞİ ÜRÜNLERLE TAÇLANDIRIYORUZ”

Sergi ile alakalı konuşan SODAM Müdürü Hilal Şahin; “Cumhuriyet Bayramı'nın coşkusunu birlikte yaşadığımız bu özel günde, Lüleburgaz Sosyal Dayanışma Merkezi'nin düzenlediği bu sergiyi gururla karşılıyoruz. Toplumumuzun her kesiminden kadınlarımızın SODAM'da kazandığı becerileri, burada sergiledikleri el emeği ürünlerle taçlandırıyoruz. SODAM, kadınlarımıza eğitim ve istihdam fırsatları sunarak onların güçlenmelerine yardımcı oluyor. Bu sergi, kadınlarımızın yeteneklerini ve yaratıcılıklarını ortaya koymalarını sağlayan bir platformdur. El emeği ürünlerin sergilenmesi sadece bir sergi açılışı değil, aynı zamanda bu özel kadınlarımızın emeklerine ve yeteneklerine saygı göstermemizin bir ifadesidir. Cumhuriyet Bayramı, bize uluslararası alanda saygın bir ülke olarak yerimizi sağlamlaştırmanın sevincini yaşatan bir andır. Bu nedenle, SODAM sergisi, ülkemizin modern ve aydınlık yüzünü temsil etmektedir. Sergimizi gezen ve destek veren tüm katılımcılara teşekkür ederim. Kadınlarımıza olan desteğiniz, toplumumuzun güçlenmesine ve gelişmesine katkı sağlıyor. Hep birlikte, aydınlık yarınlar için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla kutlarken, SODAM sergimizin güzelliklerini keşfetmenizi ve kadınlarımızın ürünlerini görmenizi tavsiye ederim.” diye konuştu.

31 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page