top of page

100. yıl kutlamalarının ertelenmesine tepki!

CHP Lüleburgaz İlçe Eğitim Sekreteri Olcay Kaya, TRT’nin 100. Yıl kutlamalarının ileri bir tarihe ertelenmesine tepki gösterdi.


Barış Can KORKMAZ

Cumhuriyet Halk Partisi Lüleburgaz İlçe Eğitim Sekreteri Olcay Kaya, TRT’nin kutlamaları ertelemesi üzerine açıklama yaparak tepki gösterdi.

Kaya, 100. Yıl kutlamalarının ertelenmesi kararı alanların yetkililer tarafından ivedilikle TRT yönetiminden el çektirilmeleri gerektiğini belirtti.

Bu ülkenin 40 yıldır terör ile mücadele edip şehit verirken Cumhuriyet Kutlamalarını asla ertelemediğini aktaran Kaya, bu yapılanın gelecek nesillere Cumhuriyeti unutturmaya çalışması olduğunu dile getirdi.

Kaya, “Gazze Savaşı’nın bizim yüzüncü yılımızda patlak vererek denk gelmesi gariptir. Bu sebepten Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıl Kutlama Törenlerinin ertelenmesi Cumhuriyet’e vurulmuş bir darbedir. TRT tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kanalıdır. Öyle olmalıdır.” dedi.

“EL ÇEKTİRİLMELERİ, AÇIĞA ALINMALARI GEREKMEKTEDİR”

Sözlerinin devamında Kaya; “Bu kanalda zamanında terör örgütü lideri Öcalan’ın kardeşinin mektubu okutulmuşken, 100. Yıl kutlamalarının ertelenmesi kararı alanların yetkililer tarafından ivedilikle TRT yönetiminden el çektirilmeleri, açığa alınmaları gerekmektedir.

Bu ülke 40 yıldır terör ile mücadele edip şehit verirken Cumhuriyet Kutlamaları asla ertelenmemiştir.

Bu yapılan gelecek nesillere Cumhuriyeti unutturmaya çalışmaktır. Televizyonlarda diziler, komedi programları devam ederken TRT’de yüzüncü yıl kutlanmaması, anılmaması Türk İnsanına yapılan hakarettir. AKP İktidarının her şeyi özelleştirdiği gibi TRT’yi de özelleştirmesi lazım. Milli yas yokken, ertelenme yapılması akıl alır gibi değildir.” diye aktardı.

“100. YILA YAKIŞACAK KUTLAMALAR YAPILMASI GEREKİYOR”

Olcay Kaya son olarak; “Yapılan bu ertelemeye karşılık olarak ülkedeki STK’lar, sendikalar, muhalefet partilerimiz, hepsi kendi bölgelerinde en iyi ve en coşkulu şekilde Cumhuriyetimizin 100. Yılına yakışacak şekilde kutlamalarını yapmaları gerekiyor.” şeklinde konuştu.

13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page