top of page

Şehitlerin isimleri yaşayacak!

“Kendilerinin de bizim ile beraber olduklarına inanıyorum”

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 109. Yılı dolayısıyla Lüleburgaz Hükümet Konağı’nda bulunan Kaymakamlık Makamı girişinde “Şehitlik Köşesi” açıldı. Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, burada yaptığı konuşmasında; “Şuan da resimleri gibi inanın kendilerinin de bizim ile beraber olduklarına inanıyorum. Gazilerimiz içinde bir düşüncemiz var. Şehitliğimiz sağ köşesine gazilerimizin bilgilerini yazacağız” dedi.

Lüleburgaz Kaymakamlığı’nda Şehitlik Köşesi açıldı.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 109. Yılı dolayısıyla Lüleburgaz Hükümet Konağı’nda bulunan Kaymakamlık Makamı girişinde Şehitlik Köşesi açıldı.

Açılış törenine Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, 65. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Aydın Torun, şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleri ile vatandaşlar katıldı.

Şehitler için yapılan köşede şehitlerin bilgileri ve fotoğrafları yer aldı.

“KENDİLERİNİN DE BİZİM İLE BERABER OLDUKLARINA İNANIYORUM”

Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, her zaman bir şehitlik köşesinin olmasını istediğini söyledi.

Tüm şehitlerimizi, saygı minnet ve rahmetle anıyorum diyen Yüce, “Geldiğim günden beri bir şehitler köşemizin olmaması içimde bir ukdeydi. Çok değerli kardeşlerimizin katkılarıyla şehitler köşemizi oluşturduk. İnanın her gün asansörden inip karşımda gördükçe ben çok mutlu oluyorum. Şuan da resimleri gibi inanın kendilerinin de bizim ile beraber olduklarına inanıyorum. Gazilerimiz içinde bir düşüncemiz var. Şehitliğimiz sağ köşesine gazilerimizin bilgilerini yazacağız. Çanakkale Savaşı’ndan itibaren bugüne kadar Lüleburgaz’ımızda ne kadar gazimiz varsa anne-baba adı, doğum tarihi ve ulaşabildiğimiz kadarıyla gazilik tarihleri ile birlikte buraya asacağız. Bugüne kadar olan şehitlerimizin isimlerini de asmak düşüncesindeyiz. Şehitlerimize ve gazilerimize olan minnet borcumuzu bir ölçüde hafifletmiş olacağız. Şehitlik köşemizde emeği geçenlere de teşekkür etmek istiyorum”

Kaymakam Yüce, şehitlik köşesinin yapımında katkıda bulunan Levent Hira, Erdinç Özdemir, Saadettin Sezer, Özkan Öndül, İbrahim Akyüz, Hamza Çelik’e teşekkür belgelerini verdi.

89 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

ความคิดเห็น


bottom of page