top of page

Şehit yakını tüm şehitleri andı

Lüleburgaz Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2. Başkanı Süleyman Sevinç, 14-20 Nisan Şehitler Haftası dolayısıyla bir açıklama yaptı. Sevinç; “Şehitlik: bizi biz yapan değerlerimiz uğrunda fedakarlık, cesaret ve vatan sevgisinin en yüce ifadesidir. Bizler, aziz şehitlerimizin emaneti bu kutsal vatanımızı korumak, muasır medeniyetlerin daha yükseğine çıkarmak, onların hatıralarını yaşatmak ve onlara layık olmak için var gücümüzle çalışmaktayız” dedi.


Lüleburgaz Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2. Başkanı Süleyman Sevinç, 14-20 Nisan Şehitler Haftası dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2. Başkanı Süleyman Sevinç’in ağabeyi olan Mehmet Sevinç, 1998 yılında Tunceli Nazimiye’de teröristler tarafından şehit edilmişti.

Açıklamasında Sevinç, tüm şehitleri rahmetle andığını belirtti.

“ONURLU MÜCADELEYE TARİH TÜM BOYUTLARIYLA ŞAHİTTİR”

Sevinç; “Şehitlik; bizi biz yapan değerlerimiz uğrunda fedakarlık, cesaret ve vatan sevgisinin en yüce ifadesidir. Öyle ki; biz faniler için makamların en yüce mertebesi olan şehitlik, ‘Allah yolunda öldürülenlere ‘ölüler’ demeyin. Bilakis onlar diridirler ama siz farkında değilsiniz’ ayetiyle de Yüce Rabb’imizin övgüsüne mazhar olunacak kadar ulvi bir makamdır. Yurt edindiğimiz bu aziz topraklar, binlerce yıllık tarihi boyunca pek çok kahramanın kanlarıyla sulanmış, onların azim ve kararlılıklarıyla varlığını korumuştur. Şehitlik, bu kutsal vatanımızın her karış toprağında yaşayan dipdiri bir ruhtur. Vatanımız uğruna canını veren her şehidimiz, yaşatılması gereken bu ruhun ebedi mimarlarıdır. Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da; kısacası Milli Mücadele’mizin her safhasında atalarımızca verilen onurlu mücadeleye tarih tüm boyutlarıyla şahittir. Bu onurlu mücadelenin en büyük kahramanı şehitlerimizdir. Şehitlerimiz, sadece savaş meydanlarında değil, aziz milletimizin huzuru, devletimizin bekası için görev başında iken de bu yüce mertebeye ulaşarak; istiklalimizin ve istikbalimizin güvencesi olmak, devletimizin bölünmez bütünlüğünü korumak yolunda en değerli varlıklarını, canlarını, hiç tereddüt etmeden feda etmiş kahraman vatan evlatlarımızdır” dedi.

“ONLARA LAYIK OLMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMAKTAYIZ”

Şehitlerin emanetlerine sahip çıktıklarını belirten Sevinç; “Aziz şehitlerimizin kahramanlıkları, çocuklarımıza ve gençlerimize vatan sevgisinin, bu uğurdaki fedakarlık ve cesaretin ne anlama geldiğini kavratacak en değerli hakikattir. Yaslandığımız değerlerle yoğrulmuş milli karakterimizin belirleyicisi inancımız ve irfanımızın istikametinde aziz şehitlerimizin bizlere emanet ettikleri manevi mirasımıza, dünya var oldukça sahip çıkacağımızdan en ufak bir şüphe duyulmamalıdır. Bizler, aziz şehitlerimizin emaneti bu kutsal vatanımızı korumak, muasır medeniyetlerin daha yükseğine çıkarmak, onların hatıralarını yaşatmak ve onlara layık olmak için var gücümüzle çalışmaktayız. Her karış toprağında vatan kalbinin attığı Ülkemiz, Türkiye Yüzyılı’mızda da şehitlerimizden aldığımız ilhamla hedeflerine emin adımlarla yürüyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle milletçe idrak ettiğimiz Şehitler Haftası’nda başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman şehitlerimizi; aziz hatıraları önünde, onlardan bize sirayet eden aynı ruh, aynı inanç, aynı şuurla bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor; saygılarımızı sunuyoruz” ifadelerine yer verdi.

117 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page