top of page

Üyeden iki isme soru!

CHP üyesi Erdal Pehlivan, Lüleburgaz Belediye Başkan Aday Adayı Özgür Kaya ve Türabi Kayan’a soru sordu.


CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın geçtiğimiz Pazartesi gerçekleşen toplantısında söz alan parti üyesi Erdal Pehlivan, gündem hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Pehlivan, Belediye Başkan Aday Adayı Özgür Kaya ve Türabi Kayan tarafından cevaplanmak üzere soru sordu.

Süreç başladığından beri aday adaylarının konuşmalarını sosyal medya ve partiden bütün konuşmaları dinlediğini belirten Pehlivan; “Aday adaylarımızın retorik ile ilgili biraz sıkıntıları var çözülmeyecek bir şey değil. Şuan aday adaylarımızın elinde tek bir silah bulunuyor, söylemleri. Söylemleri ile bizi etkileyecekler başka şansları yok. Ben sizin özgeçmişiniz ve tecrübeli olmanız ile de ilgilenmiyorum, cinsiyet ve yaşınız ile de ilgilenmiyorum. Söylemleriniz, ortaya koyacağınız vizyon ne kadar büyük, bu partiye ve bu ilçe neler katabileceksiniz onunla ilgileniyorum. Bazı kavramları karıştırmaktayız. Devlet adamlığı ile iyi siyasetçilik birbirinin aynısı değil. Bu toprakların gördüğü en büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal’dir, bu toprakların gördüğü en büyük siyasetçilerden biri 20 senedir bu ülkeyi yönetiyor. İyi siyasetçi demek iyi bir devlet adamı olmak anlamına gelmiyor. Kendisini o pozisyonda tutabilmek için bazı siyasi hamleler yapabilir. Bunu siyasi etik olarak kabul edenler var, ben etmiyorum” dedi.

ADAY ADAYLARINA İKİ SORU

Aday adaylarına sorularını yönelten Pehlivan; “Sayın Özgür Kaya’ya şunu sormak istiyorum. En az 3 defa söyledi. ‘Lüleburgaz’da ön seçim olmazsa, çarşı karışır.’ Bu çarşı karışma kısmını kendisi açıklayabilir mi? Sayın Türabi Kayan milletvekilliği süreci bittikten sonra asıl mesleği olan mimarlığa dönüş yapmadığını bunun nedenini de gençlerin önünü açmak olarak değerlendirdi, gençlerin önünü mesleki olarak açmayı düşünen Kayan, partide adaylık sürecinde bu düşünceye neden sahipti bunu da sormak istiyorum” ifadelerine yer verdi.

289 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page