top of page

Üsküp’te bayrağı Halil Çallı aldı


Haber Merkezi

31 Mart yerel seçimlerinde büyük çekişmeye sahne olan Kırklareli merkeze bağlı Üsküp Beldesi’nde CHP adayı Hüseyin Çallı seçimi zaferle noktaladı.

Mevcut Başkan Hüseyin Kasap’ın 3. kez aday olduğu seçimde CHP Adayı Halil Çallı ipi göğüsleyen taraf oldu.

Halil Çallı seçmenler tarafından 842 oy alırken, Hüseyin Kasap 837 oyda kaldı. 5 oy fark ile Üsküp’te seçimlerin galibi olan Halil Çallı, 25 yıllık aranın ardından yeniden belediyede CHP bayrağını dalgalandıran isim oldu.

Kesin olmayan oy sonuçlarına göre Üsküp’ün yeni belediye başkanı seçilen Hüseyin Çallı, seçim zaferini parti üyeleri ve Üsküp halkı ile birlikte belde meydanında kutladı.

Seçimin ardından açıklamalarda bulunan Çallı, seçimi kazanmanın coşkusunu ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kendisine destek verenlere teşekkür eden Çallı, “İnanılmaz bir destek ve güvenle bizi bu zaferi elde etmeye taşıdınız. Sizlerin desteği ve katkıları olmadan bu başarıya ulaşamazdık.  İşte bu yüzden, her birinize içtenlikle teşekkür etmek istiyorum. Bu zafer, sadece bizim değil, Üsküp'ün zaferidir. Bu şehri daha yaşanabilir, daha güzel bir yer haline getirme yolunda attığımız adımları destekleyen herkesin payı büyüktür. Bundan sonra da bu yolda birlikte yürümeye devam edeceğiz. Geleceği şekillendirecek olan projelerimizi hayata geçirirken, sizlerin ihtiyaçlarını, beklentilerini ve önerilerini daima göz önünde bulunduracağız. Üsküp'ü hep birlikte daha ileriye taşıyacağız. Bu süreçte bize destek olan herkese tekrar teşekkür ederim. Sizlerle birlikte çalışmak, Üsküp'ü daha güzel günlere taşımak için büyük bir motivasyon kaynağım.” diye konuştu.

110 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page