top of page

“Ülkemizde yabancı asker istemiyoruz”


Haber Merkezi

CHP’nin İl Başkanlığı binasındaki Çarşamba toplantısında konuşan İl Başkanı Bora Terzi, “İsrail tarafından sivil halkın ve hastaların bulunduğu hastaneye yapılan hain saldırıyı şiddetle kınıyorum” dedi.

Gazze'de hastaneye düzenlenen saldırı sonucu en az 500 kişinin hayatını kaybetmesi hakkında konuşan Terzi, bunun bir soykırım olduğunu ifade etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak ve Suriye'deki görev süresini 2 yıl daha uzatan Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilmesine vurgu yapan Terzi, “Ülkemizde yabancı asker istemiyoruz, buna karşıyız” şeklinde görüş bildirdi.

Terzi, konuşmasının devamında, “TBMM’ye bir tezkere geldi. Bu tezkerede Salı günü meclisten geçti bilindiği gibi. Terörle mücadele için Türk Askerinin Irak ve Suriye’de faaliyette bulunmasını süresinin uzatılması tezkeresiydi. Ama bu tezkereye yabancı ülke askerlerinin de Ülkemize davet edilmesi cümlesi eklendi. Bu milli egemenliğimize ve bağımsızlığımıza aykırı bir durumdur. Biz Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle mücadelesine, Irak ve Suriye’de bulunmasına karşı değiliz. Ama Ülkemizde yabancı asker istemiyoruz, buna karşıyız. Cumhuriyet Halk Partisi teröre karşıdır. Terörle mücadele etmektedir, ama ülkemizde de yabancı asker istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page