top of page

Ücretsiz fide dağıtıldı


Haber Merkezi

Üsküp Belediyesi tarafından dayanışma seferberliği kapsamında, vatandaşlara ücretsiz olarak sebze fidesi dağıtımı gerçekleştirdi.

Vatandaşlardan toplanan kayıtlar sonrasında, oluşturulan listelere göre belediye ekipleri tarafından fideler talepte bulunan vatandaşların evlerine teslim edildi.

Belediyemiz tarafından 4 bin 200 adet kapya biber, 5 bin 40 adet kıl sivri biber, 6 bin 300 adet pembe domates ve 5 bin 250 adet patlıcan fidesi dağıtıldığı açıklandı.

Belediye Başkanı Halil Çallı yaptığı açıklamada; “Üsküp Belediyesi olarak vatandaşlarımızla sergilediğimiz dayanışma seferberliğini her alanda devam ettirmek istiyoruz. Gerçekleştirdiğimiz ücretsiz sebze fidesi dağıtımı ile hem bu dayanışma seferberliğine katkıda bulunmak hem de vatandaşlarımızı tarımsal üretime yönelme noktasında teşvik etmek istedik. Bu kapsamda vatandaşlarımıza toplamda 20 bin 790 adet sebze fidesi dağıtımı gerçekleştirdik. Bu faaliyetimizde bizden desteğini esirgemeyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’na beldem adına teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bunaldık!

Comments


bottom of page