top of page

Önceliği köylerde eğitim

Lüleburgaz’da yaşayan esnaf Oktay Mutlu, İYİ Parti’den İl Genel Meclis Üyesi aday adayı olduğunu açıkladı. Mutlu, göreve gelmesi halinde önceliğinin köy sorunları olduğunu belirtti. Mutlu; “Eğer seçilirsem çalışacağım konu; köylerde eğitim sorunu. Köy okullarının en azından ilkokulu çocuklarımızın köylerde okuması için ne yapabiliriz onu çözeceğiz” dedi.

Lüleburgaz’da yaşayan esnaf Oktay Mutlu (39), yapılacak yerel seçimlerde İYİ Parti’den İl Genel Meclis Üyesi aday adayı olduğunu açıkladı.

İlçe Başkanı Nurdan Aksakal Kurtuluş’a dosyasını teslim eden Mutlu, 22 Aralık günü parti binasında partililere adaylığını duyurdu.

Oktay Mutlu, kendisinin köy sorunlarını bildiğini ve çözüme ulaştırmak adına aday olduğunu belirtti.

“HAYALİNİ KURDUĞUMUZ GÜÇLÜ BİR LÜLEBURGAZ İÇİN YOLA ÇIKIYORUZ”

Mutlu açıklamasında; “İYİ Parti ülkemizde 2 kutuba bölünmüş siyasete 3’üncü alternatif yol olarak girmiştir. Hür ve müstakil şekilde seçimlere tek başına girme kararından sonra bende belde de yaşayan ve köylerde esnaflık yapmam nedeniyle köylü ve köy sorunlarına çözüm bulmak, destek olmak için il genel meclisi üyesi aday adayı oldum. Hayalini kurduğumuz güçlü bir Lüleburgaz için yola çıkıyoruz. Köyleriyle, beldeleriyle hakkını arayan çiftçisi ile hayvancılık ile hakkını söküp alan bir Lüleburgaz için yola çıkıyoruz. Muhtarlarımız nasıl ki vatandaş ile kurumlar arasında köprü oluşturuyorsa, vatandaşa hizmet ediyorsa, bizlerde köylümüz özellikle de muhtarlarımız ile koordineli çalışarak köylerimize hizmet edebilmek, 1 tuğla daha fazla koyabilmek, köylümüzü daha fazla mutlu edebilmek için çaba gayret edeceğim. Eğer seçilirsem çalışacağım konu; köylerde eğitim sorunu. Köy okullarının en azından ilkokulu çocuklarımızın köylerde okuması için ne yapabiliriz onu çözeceğiz. Bu süreçte yanımda olan herkese teşekkür ediyorum. Kendimi önce Allah’a, sonra milletime ve en sonunda teşkilatımın vicdanına bakıyorum” dedi.


OKTAY MUTLU KİMDİR?

1984 yılında Bulgaristan’da doğan Mutlu, ilk ve orta öğrenimini Büyükkarıştıran’da tamamladı.

Geçen sene kazandığı Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nde Halkla İlişkiler okumakta.

2018 yılında başladığı İYİ Parti İlçe Sekterliği, görevinin ardından parti de çeşitli görevler bulundu.

Esnaflık ile uğraşan Mutlu, evli ve 2 çocuk babası.

İlçe Başkanı Kurtuluş’da Mutlu’yu tebrik ederek hayırlı olması temennisinde bulundu.

143 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page