top of page

Önce yerel sonra genel!

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın haftalık olağan toplantısında konuşan Belediye Başkanı Murat Gerenli, “Asla kimse kimseye küsmeyecek, asıl hedefimiz olan önce yerel de iktidarımızı güçlendirmeye sonra Türkiye’de iktidar olmak için hep beraber bu partinin neferleri olarak çalışmaya devam edeceğiz” dedi.


CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın haftalık olağan toplantısı yapıldı.

Toplantı İlçe Sekreteri Halis Kocaoğlu başkanlığında CHP Kırklareli Milletvekili Fahri Özkan, Belediye Başkanı Murat Gerenli ve partililerin katılımı ile 22 Ocak günü parti binasında gerçekleşti.

Kocaoğlu, yapılan ön seçimde sıralamaya giren il genel meclisi üyelerini partililere duyurdu.

“CHP KAZANMIŞTIR VE KAZANACAKTIR”

Kocaoğlu; “Güzel bir demokrasi şöleni yaşattık ve yaşadık. Bu süreçte seçimin huzurlu geçmesi için yardımcı olan tüm partililerimize, adaylarımıza teşekkür ediyorum. Kazanan ve kaybeden arkadaşlarımız yoktur. CHP kazanmıştır ve kazanacaktır. Sıralamaya giren arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Diğer adaylarımıza da demokrasi için göstermiş oldukları cesaretten dolayı katılımlarından ve seçim sürecindeki çalışmalarından dolayı hepsine teşekkür ediyorum. Sosyal hayatlarında ve normal yaşamlarında başarılar diliyorum. İl genel meclisi seçimini bitirdik, bundan sonraki ön ve yerel seçim süreçlerini tamamlamış oluyoruz. Yalnız bir genelgemiz geldi. Bu genelgeyi de değerlendirdikten sonra var gücümüzle Lüleburgaz Belediye başkanımızı ve il genel meclisimiz de 6 adayımızın da sandıktan çıkararak Kırklareli’mize göndermek için çalışacağımızı belirtiyorum” dedi.

“ÖNCE YEREL; SONRA İKTİDAR”

Belediye Başkanı Murat Gerenli, önce yerel seçimi kazanmayı ardından iktidar olmayı hedeflediklerini söyledi.

Gerenli; “ Çok fazla söyleyecek bir şeyim yok. Dün gerçekten Lüleburgaz’da CHP’ne yakışan olgunlukta bir seçim gerçekleştirildi. Seçimde sıralamaya giren arkadaşlarımızın hepsinin bu seçimden, Lüleburgaz’dan Kırklareli İl Genel Meclisi’ne gireceğine yürekten inanıyorum bu çalışmayı hep beraber yapacağız. Sıralamaya giren arkadaşlarımız da bu aile içi yarıştı, asla kimse kimseye küsmeyecek hep beraber asıl hedefimiz olan önce yerel de iktidarımızı güçlendirmeye sonra Türkiye’de iktidar olmak için hep beraber bu partinin neferleri olarak çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“BU SEÇİMİN KAYBEDENİ HİÇ OLMADI”

CHP Kırklareli Milletvekili Fahri Özkan’da yapılacak yerel seçimde kazanılamayan yerleri de almak istediklerini belirtti.

Özkan; “Özellikle Kırklareli ilimizde belediye başkanları tespiti yapıldı. İl genellerde pazar günü itibari ile bitti. Bende şahitlik ettim. Gerçekten aday adayı arkadaşlarımızı bende yürekten kutluyorum. Hepsi gerçekten bir mücadele içerisindeydi. Bu seçimin kaybedeni hiç olmadı. Kaybedeninin olma şansı da yok. Kazanan 6 arkadaşımız var onları yürekten kutluyorum. 31 Mart’ta biz öncelikle yerelde, beldelerimizi, ilçelerimizi, ilimizi kazanmak için hep beraber ne gerekiyorsa yapalım. İnanın eşimizi, dostumuzu harekete geçirelim 31 Mart Türkiye’nin kader anı çok önemli. Özellikle CHP için. Kazanamadığımız beldeler vardı o beldeleri almak için uğraşalım. Adayları desteklemek için kendileri ile irtibata geçelim. Hepinizi yürekten kutluyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

267 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Opmerkingen


bottom of page