top of page

Öğretmene şiddet kınandı!Lüleburgaz’da, İmam Hatip Lisesi yemekhanesinde geçtiğimiz hafta yaşanan şiddet olayına ilişkin, 4 sendika ortak basın açıklaması gerçekleştirdi.

Hürriyetçi Eğitim Sen, Eğitim Sen, Teç-Sen ve Eğitim İş, dün ortak basın açıklaması yaparak yaşanan şiddet olayını kınadı.


Üçgen parkta gerçekleşen basın açıklamasında, “Yapılan saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyoruz” denildi.

Bir öğretmene, bir kadına hangi sebeple olursa olsun hele de öğretmen sıfatını taşıyan biri tarafından şiddet uygulanmasının asla kabul edilemez bir durum olduğu belirtilirken, “27 Ekim 2023 Cuma günü öğlen arasında Mehmet Akif Ersoy Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Biyoloji Öğretmeni Aylin Gabralı Nöbetçi Öğretmen olarak köylerden gelen taşımalı öğrencileri Lüleburgaz İmam Hatip Yurduna yemek için götürmüş ve yurdun sorumlu Müdür Yardımcısı tarafından yemek alma sırasında fiili saldırıya uğramıştır. Saldırı sonrasında kafasında, kollarında ve bacağında darbeye bağlı olarak yaralanmalar meydana gelmiştir. Bir öğretmene, bir kadına hangi sebeple olursa olsun hele de öğretmen sıfatını taşıyan biri tarafından şiddet uygulanması asla kabul edilemez, affedilemez. Üyemiz Aylin Öğretmenimize yapılan saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyoruz” ifadeleri kullanıldı.“KAMERALARIN ÇALIŞMAMASI HEM SUÇ HEM DE KABUL EDİLMEZ BİR OLAYDIR”

Hukuki sürecin devam ettiği belirtilen açıklamada, “İmam Hatip Yurdu yemekhanesinde kameraların uzun bir zamandır çalışmadığı ifade edilerek kayıtlar verilmemiştir. Kız öğrencilerin de kaldığı bir yurtta kameraların çalışmaması hem suç hem de kabul edilmez bir olaydır. Kameraların çalışmaması veya kayıtların verilmemesi konusunda sorumluluğu bulunan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağımız. Saldırıyı gerçekleştiren şahıs hakkında idari soruşturmanın ivedilikle açılarak soruşturmanın selameti açısından görevden açığa alınmasını, bunlar gerçekleşmediği takdirde sorumlular hakkında her türlü idari ve hukuki yolu sonuna kadar kullanacağız. Bu vesileyle özellikle son zamanlarda artan öğretmene şiddet olayları sebebiyle tüm eğitim çalışanlarını bir ve beraber olmaya tek bir ses olarak bu tür vahim olaylara karşı net tavır göstermeye davet ediyoruz. Unutmayalım! Öğretmenin onur ve haysiyetini ancak öğretmenlerin kararlı duruşu kurtaracaktır” denildi.

OLAY

Lüleburgaz İmam Hatip Anadolu Lisesi’nin pansiyon yurdundaki yemekhaneye, Mehmet Akif Ersoy Teknik Anadolu Lisesi’ne taşımalı okuyan öğrenciler, sorumlu öğretmenleri Aylin Gabralı ile birlikte gitti. Öğretmen Gabralı, kız öğrencilerin olduğu taraftan perdeyi açarak yemek alınan tarafa geçti.

İddiaya göre ardından Lüleburgaz İmam Hatip Anadolu Lisesi’nin pansiyonunda sorumlu müdür yardımcısı ayağa kalkarak perdeyi kapattı. Perdeyi neden kapattığını, öğrencileri göremediğini söyleyen Gabralı’nın müdür yardımcısı üzerine yürüyerek bağırmaya başladı. Kendisine bağıran ve üzerine yürüyen müdür yardımcısından uzaklaşmaya çalışan öğretmen Gabralı’nın elindeki tabldot yere düştü. Üzerine yemek dökülen müdür yardımcısı, iddiaya göre kadın meslektaşına saldırdı. Şiddete maruz bırakılan öğretmen polisi arayarak, müdür yardımcısından şikayetçi oldu. Kollarında, bacaklarında ve başında darbeye bağlı morluklar oluşan öğretmen Gabralı ayrıca darp raporu aldı.559 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bunaldık!

Comentários


bottom of page