top of page

Öğrencilerin istihdamı sağlanacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Milli Teknoloji Genel Müdürlüğü ile Kırklareli Üniversitesi “Sektör Kampüste” İş Birliği Protokolü İmzalandı.

İmzalanan protokol kapsamında KLÜ, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Milli Teknoloji Genel Müdürlüğü bünyesinde geliştirilen “Sektör Kampüste Programı”nın paydaşları arasında yerini aldı.

Protokol kapsamında; Üniversite, Sanayi İş Birliği ile eğitim ve çalışma yaşamını bütünleştirmek ve üniversite müfredatlarını güncel tutmak amaçlarıyla uygulama temelli yeni yetkinlikleri destekleyen derslerin açıldığı ve uygulandığı programda; firmalar ihtiyaç duyduğu insan kaynağının yetiştirilmesi ve geliştirilmesi için çalışmaları doğrultusunda henüz müfredata yansımamış yeni gelişen alanlara, güncel konulara ilişkin dönemlik dersler ve uygulamaya yönelik ders içerikleri oluşturarak bünyelerindeki profesyoneller aracılığıyla dersler verecek.

Program sayesinde öncü firmalarla birebir iletişimde olan öğrenciler için staj ve kariyer olanaklarına ulaşım kolaylığı sağlanarak istihdam için önemli bir fırsat yaratacak. Ayrıca firmaların ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağını doğrudan yetiştirebilmesi ve istihdam edebilmesi için bir imkân sağlayacak.

Program kapsamında 2023-2024 bahar döneminde, BAYKAR ve ARCHITECT firmaları tarafından Üniversite Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü ve Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü’nde çevrimiçi olarak açılacak seçmeli dersler verilecek.

47 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page