top of page

Öğrencilerden lojistik gezi


Ahmetbey belediyesi, Ahmetbey Şehit Öğretmen Uğur Gören Çok Programlı Anadolu Lisesi için geçen yıl olduğu gibi bu yıl da geziler düzenliyor.Barış Can KORKMAZ

Kırklareli’nde lojistik eğitimi veren tek okul olan Ahmetbey Şehit Öğretmen Uğur Gören Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri, belediyenin mesleki anlamda birikim kazandırmak adına düzenlediği gezilere katılıyor.

Geçtiğimiz yıl Tekirdağ Gümrük Limanı, Çorlu Atatürk Havalimanı, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ziyaretlerini Belediye organize etmiş ve lojistik bölümü öğrencileri katılma fırsatı yakalamıştı.

Bu sene ise ilk olarak lisenin lojistik bölümü öğrencileri ile Türkiye’den Avrupa’ya yük ve yolcu ulaşımı sağlayacak lojistik bir yatırım olan Yüksek Hızlı Tren hattının şantiyesine teknik inceleme ziyareti gerçekleştirildi.

Ziyaretler kapsamında Evrensekiz ve Büyükkarıştıran Organize Sanayi Bölgelerindeki iş/meslek imkanları, Evrensekiz Belediye Başkanı Mustafa Nalbant ve Büyükkarıştıran Belediye Başkan Vekili, Meclis üyesi Ömür İşbilir’i ziyaret ederek değerlendirildi.


Konu hakkında açıklama yapan Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş; “Kırklareli ilimizde lojistik eğitimi veren tek lise olması, Şehit Öğretmenimiz Uğur Gören’in adını yaşatması, binlerce başarılı öğrenci mezun ederek, toplum yaşamına faydalı nice hemşehrilerimizin yetişmesini sağlaması sebebiyle, lisemiz bizim gözbebeğimiz! Belediye olarak da tüm imkânlarımız ile okullarımızın yanındayız. Özellikle organize sanayi bölgeleri, yüksek hızlı tren hattı, otoyollar, havalimanları, deniz yolu yük ve yolcu taşımacılığı, liman işletmeleri ve Avrupa sınırına bağlantı gümrük kapıları gibi çok avantajlı bir lojistik ağının ortasında bulunmamızın avantajını verimli kullanmak, mezun öğrencilerimizin bu sektörlere hazır yetişmiş personel olabilmelerini ve lisemizin “nitelikli okul” kapsamına alınmasını amaçlayan çeşitli faaliyetler ve teknik geziler düzenliyoruz.” şeklinde konuştu.

48 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bunaldık!

Comentários


bottom of page