top of page

Öğrencilerden gururlandıran hareket

“En değerli eğitimi aldılar!”

Bahçelievler İlkokulu öğrencileri, kendi emekleri ile yaptıkları el işlerinden elde ettikleri gelirleri SMA Tip-1 Hastası Kuzey Alaz Ümit’e bağışladı. Bahçelievler İlkokulu 2-E Sınıf Öğretmeni Feriha Temiz; “Kendileri arasında yardımlaşma, dayanışma duygusu güçlendi. Hem birlik olmayı, hem de yaptıkları iş ile birine umut olmayı öğrendikleri için çok mutlu oldular. Öğrencilerimizin hayattaki en büyük derslerinden biri oldu ve en değerli eğitimi aldılar” dedi.

Bahçelievler İlkokulu öğrencileri, kendi emekleri ile yaptıkları el işlerinden elde ettikleri gelirleri SMA Tip-1 Hastası Kuzey Alaz Ümit’e bağışladı.

Bahçelievler İlkokulu 2-E Sınıfı Öğretmeni Feriha Temiz, önderliğinde yapılan kampanya, yaklaşık bir hafta gibi bir sürede okulun diğer öğrencileri arasında da yayıldı ve destek büyüdü.

Temiz, öğrencilerin hazırladıkları el işi ürünleri teneffüslerde satışa sunduklarını ve ders başlayınca satış işini bitirdiklerini söyledi.

“EN DEĞERLİ EĞİTİMİ ALDILAR”

Öğrencilerin yapmış olduğu davranışlarından dolayı duygulu olduklarını belirten Temiz; “Kampanyamıza önce öğrencilerimiz, sonra da velilerimiz ön ayak oldu. Öğrencilerim gelip bana boncuk yapıp satmak istediklerini söylediler. Gerekli izinleri alarak satışa başladık. Yaklaşık 1 hafta gibi bir süredir bunu yapıyoruz. Kampanyamız iyilik dalgası gibi büyüdü, okulda bulunan diğer öğrencilerimizde örnek alarak bize destek verdiler. Çok küçük rakamlarla satışa başladığımız el işi ürünleri, öğrencilerimiz için çok değerli rakamlara ulaştı. Kendileri arasında yardımlaşma, dayanışma duygusu güçlendi. Hem birlik olmayı, hem de yaptıkları iş ile birine umut olmayı öğrendikleri için çok mutlu oldular. Öğrencilerimizin hayattaki en büyük derslerinden biri oldu ve en değerli eğitimi aldılar. Kuzey Alaz, için yaptık onlarında çok sevineceğini düşünüyoruz. Başta 2-E sınıfı öğrencilerim olmak üzere, kampanyamıza destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Öğrencilerin son bir haftada yaklaşık 1000 TL topladığı belirtildi.

İBAN NUMARALARI

Valilik onaylı kampanya da Kuzey Alaz Ümit’e bağış yapmak için iban numaraları ise şöyle;

TL hesabı: TR93 0001 0090 1065 9306 7050 01

Dolar hesabı: TR66 0001 0090 1065 9306 7050 02

Euro hesabı: TR39 0001 0090 1065 9306 7050 03 ve alıcı ismi de Kuzey Alaz Ümit olduğu belirtildi.

123 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page