top of page

ÇKS’ye 4 bin başvuru

Cumartesi günü müdürlükler açık!

Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS), başvuru yapmak isteyen çiftçilerin en geç 2 Ocak tarihine kadar başvurularını tamamlaması gerekiyor. Çiftçiler dosyalarını tamamlayabilmesi için 30 Aralık cumartesi günü müdürlükler açık olacak.

Lüleburgaz İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, yılın son günlerinde yoğun günler geçiriyor.

Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS), başvurularının 2 Ocak 2024 tarihinde sona ermesinden dolayı vatandaşların mağdur olmaması için il ve ilçe tarım ve orman müdürlükleri 30 Aralık Cumartesi günü mesai bitimine kadar başvuru kabul edilebilecek.

Lüleburgaz İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abuzer Sağdıç, 1 Eylül’de başlayan başvurulara 27 Aralık tarihine kadar çiftçilerin yüzde 95 oranında başvurularını tamamladığını ve 4 bin kadar başvurunun kabul edildiğini belirtti.

Sağdıç, vatandaşların mağdur olmamaları için dosyalarını zamanında teslim etmeleri gerektiğini kaydetti.

Sağdıç, süreç başından bu yana çiftçilere il/ilçe müdürlükleri, bakanlık-muhtarlar-birlikler ve ziraat odaları aracılığıyla başvurularını tamamlamaları için SMS ile bilgilendirildiğinin altını çizdi.

Sağdıç; “Vatandaşlarımızın hiçbir şekilde mağduriyet yaşamaması için dosyaları hızlı bir şekilde sisteme girdik. Bu güne kadar neredeyse çiftçilerimizin tamamı başvurularını tamamladı. Kalan çiftçilerimizin de en geç 2 Ocak’a kadar başvurularını tamamlamalarını beklemekteyiz. Yapılan bilgilendirmeler ve toplantılar ile çiftçimize her konuda yardımcı olduk. Mesai arkadaşlarıma yoğun çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

460 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page