top of page

Çifte vatandaşlara duyuru!

“Sandık başına gidelim”

9 Haziran günü Bulgaristan’da yapılacak olan seçimler dolayısıyla Lüleburgaz’da General Ferhat Akat İlkokulu’nda oy verme işlemi gerçekleştirilecek. Çifte vatandaşlar 07:00-20:00 saatleri arasında süresi geçerli olan Bulgaristan kimliği veya süresi geçerli olan pasaport ile oy kullanılabilecek. Seçimlerde Lüleburgaz’da yaşayan yaklaşık 4 bin çifte vatandaşın oy kullanabileceği belirtildi.

Bulgaristan, 9 Haziran tarihinde yapılacak olan genel seçime ve Avrupa Parlamentosu seçimlerine hazırlanıyor.

Lüleburgaz Balkan Yarımadası Göçmenleri Derneği (Bal-Göç) Başkanı Veli Öner, yaklaşan seçimler öncesi Lüleburgaz’da bulunan basın mensuplarına Lüleburgaz Yıldızları Lezzet Akademisi’nde kahvaltıda bir araya geldi.

9 Haziran günü yapılacak olan seçimde Lüleburgaz’da kurulacak olan 2 sandıkta, yaklaşık 4 bin çifte vatandaşın 07:00-20:00 saatleri arasında oy kullanabileceği belirtildi.

Oy kullanma işlemi Lüleburgaz’da General Ferhat Akat İlkokulu’nda, Ahmetbey’de Şehit Öğretmen Uğur Gören Çok Programlı Lisesi’nde ve Büyükkarıştıran’da Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde yapılacağı belirtildi.

Bal-Göç Başkanı Veli Öner, oy kullanmak isteyen çifte vatandaşların süresi geçerli olan Bulgaristan kimliği veya süresi geçerli olan pasaport ile oy kullanılabileceğini söyledi.

Yapılacak seçimlerin her anlamda önemli olduğunu belirten Öner; “9 Haziran günü yapılacak olan seçimlerime oy kullanmak isteyen vatandaşlarımızı General Ferhat Akat İlkokulu’na bekliyoruz. Seçimler bizim için çok önemlidir. Çünkü; Bulgaristan vatandaşlığımızı korumak ve Avrupa’da eşit vatandaşlık haklarımızı korumamız gerekiyor. Bulgaristan’da ki mal varlıklarınızı korumak için, emeklilik haklarınızı korumak için, Bulgaristan’da yaşayan kardeşlerimize destek vermek için sandık başına gidelim, oy hakkımızı kullanalım. Kullandığımız bir oy bile bizim için çok büyük önemlidir. ” dedi.

Kahvaltı programına, Bal-Göç Derneği Başkan Vekili Mümin Neşetoğlu ve Bal-Göç Kadın Kolları Yöneticisi Bulgarca ve Rusça Öğretmeni Vasfiye Sönmez’de katılarak bilgi verdi.

214 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bunaldık!

Comments


bottom of page