top of page

Çarşıya tramvay getirecek

CHP Lüleburgaz Belediye Başkan Aday Adayı Ufuk Güçlü (40), göreve gelmesi halinde yapacağı projeleri Görünüm’e açıkladı.

Güçlü, başkan olması durumunda yaklaşık 3 kilometre uzunluğunda tramvay projesini hayata geçirmek istediğini belirtti.

CHP Lüleburgaz Belediye Başkan Aday Adayı Ufuk Güçlü (40), göreve gelmesi halinde yapacağı projeleri Görünüm’e anlattı.

Güçlü, belediye başkanı olması durumunda her alanda Lüleburgaz Halkı’nı rahat ettirecek projeleri hayata geçireceğini belirtti.

Güçlü, şuanlık planladığı projelerin tramvay projesi, Edirne Bayırı’nı sosyalleştirme projesi, E-5 üzeri kavşaklar projesi, kadınların sosyal hayata daha çok katılım projesi, ücretsiz defin işlemleri projesi, üniversite öğrencilerine istihdam projesi, okulların eksiklerinin giderilmesi projesi, seradan üretim ve istihdam projesi, futbol okulu projesi, yeşil alan ve otopark projesi, tır ve otobüs parklarına güvenlik projesi olduğunu söyledi.

Güçlü’nün projeleri arasında yer alan ve en ilgi çekici olanı da tramvay projesi oldu.


“İSTANBUL CADDESİ’Nİ HAREKETLENDİRECEK BİR PROJE BU”

Tramvay projesi kapsamında Ziraat Bankası önünden başlayan hattın İstanbul Caddesi’ni takip ederek İstasyon Caddesi üzerinden alışveriş merkezine yaklaşık 3 kilometrelik uzunluğu olacağı aktarıldı.

Tramvay projesi gelirlerinin çarşı esnafının yüzünü güldüreceğini belirten Güçlü; “Lüleburgaz Belediyesi’ne adaylık sürecimiz yaklaşık 1 yıl önce başladı. Bu süreçte sorunları, eksikleri ve vatandaşın ne istediğini araştırdık. Bu projelerden biri de tramvay projemizdir. Bizim altyapımız bazı yerlerde uygun ve bazı yerlerde uygun değil. Ama bunlar çözülmeyecek işler değil. Lüleburgaz Belediyesi bütçesi ile 2-3 yıl içinde yapılabilecek bir çalışma. Lüleburgaz’da bunun olması imkansız bir şey değil. İstanbul Caddesi üzerinde bulunan Arnavut Kaldırımı yollar görsel açıdan güzel olmasının yanında estetik bir durum değil. Yapacağımız çalışmalar ile caddeyi revize ederek yaya ve araç sahiplerinin kullanımı için kolaylık sağlayacak. Caddeler refüjleri bölüyor ve bölerken de insanları birbirinden uzaklaştırıyor. Bugün birbirimize daha yakın olmamız gerekirken aramızda engeller var. Bu projenin asıl amacı da şehir içinde hareketliliği arttırmak. Ulaşım imkanı da ana hat üzerinden gidip geldiğini için şehir içi minibüslerden daha rahat olacak. Yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerimizin rahat etmesini sağlayacak. Her anlamda İstanbul Caddesi’ni hareketlendirecek bir proje bu. 5 yıllık dönem boyunca planlan bütçe ile yapabiliriz. Bu projeyi yaptığımız da Lüleburgaz görsel bir şölen olacak ve kullanım alanları artacak” ifadelerine yer verdi.

2.137 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page