top of page

Çakmakla oyun ev yaktı!

Lüleburgaz’da meydana gelen yangında evin küçük çocuğu çakmakla oynadığı sırada koltuğu yakarken, çıkan yangında ev kullanılmaz hale geldi.

Lüleburgaz’da dün çıkan yangında bir ev kullanılmaz hale gelirken, yangının çıktığı evin alt katında oturan yatalak yaşlı kadın dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı.

Yangın, Özerler Mahallesi Hasanağa Çeşme Sokak’ta bulunan Azmanoğlu Apartmanı’nın 2. katında dün saat 12.30 sıralarında çıktı.

Alınan bilgiye göre o sırada evde oğlu ile birlikte olan ev sahibi Ayhan K. çocuğunu evin diğer odasında bırakarak mutfağa geçti.

Elinde çakmak ile oynadığı iddia edilen 3 yaşındaki F.K. çakmakla oynadığı sırada evin koltuklarından birini yanlışla yaktı.

Dumanların çıkmaya başladığını fark eden baba hemen oğlunun olduğu odaya gelerek, 3 yaşındaki oğlunu da alıp dışarıya çıktı.

Kısa sürede yanan koltuk nedeniyle yangın içerdeki diğer malzemelere de sıçrarken, itfaiye ekiplerine haber verildi.

Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, yangına müdahale ederek yaklaşık 1 saatlik çalışmayla yangını kontrol altına aldı.

Bu sırada dumandan etkilenen ve yatalak olan alt komşu komşuların yardımıyla yattığı yerden alınıp sokağa çıkarılırken, çağırılan ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Yangın anında işte olan ve haberi duyar duymaz evine koşan anne ise, oğluna sıkı sıkı sarılarak gözyaşı döktü.

Yangının ardından ev ise kullanılamaz hale geldi.


951 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page