top of page

Çağdaş Öğretmenler yeniden!
Çağdaş Öğretmenler Korosu yeniden çalışmalara başladı.

Lüleburgaz Çağdaş Öğretmenler Korosu çalışmalara pandemi dolayısıyla ara vermişti. Koro Emekli Müzik Öğretmeni Şükran Akdeniz öncülüğünde yeniden bir araya gelerek çalışmalara başladı.

Koroya yeni isimler de katan ekip 2. buluşmasını Kepirtepeliler Eğitim Vakfı’nda gerçekleştirerek planlama aşamasına geçti.


Gazetemize açıklamalarda bulunan Çağdaş Öğretmenler Korosu Şefi Şükran Akdeniz; “Çağdaş Öğretmenler Korosu olarak pandemi sebebiyle ara vermiştik. Şimdi yeniden başlıyoruz. Bize çalışma olanağı sunarak yer tahsis ettiği için Kepir Vakfına teşekkür ediyoruz. Koromuz öğretmenlerden oluşmakta. Aramızda öğretmen olmayan kadınlarımız da var ama biz her kadın bir öğretmendir diyoruz. Çünkü anne öğrenirse çocuğuna da öğretir. Topluma öğretir. Aramızda erkek arkadaşlarımız da var. Onlar bizlere enstrümanları ile eşlik ediyorlar.” şeklinde konuştu.


“YAŞAM TRENİ”

Akdeniz bu yılki çalışma konularına da değinirken, “Bu yılki çalışma konumuz “Yaşam Treni” adlı gösteri üzerine olacak. Doğumdan ölüme kadar bizlere eşlik eden ezgileri öğrenmeye ve icra etmeye çalışacağız.

Koromuz adına “Atam sen rahat uyu” adlı bir klip çekimi yaptık. Bunu sosyal medyalar üzerinden paylaştık. Bugünkü toplantımızda ise yıllık planımızı yapıyoruz. Çalışmalara başlamış olduk. İlk parçamız Fazıl Say’ın “İnsan İnsan” ezgisi olacak.Koromuzun amacı yaptığı gösterimlerde mesajlar verebilmek. Biz mesaj veren bir koro olma özelliği taşıyoruz. Sahnelerimizi bu yüzden yapıyoruz. Müziğimiz ile sevgiyi ve yaşamı açıklıyoruz. Şiirler, türküler, marşlar, sanat müzikleri hatta okul şarkıları dahi var. Çünkü demin dediğim gibi planladığımız projede doğumdan ölüme kadar olan süreci anlatmaya çalışacağız. Müzik insanlığın ortak dilidir.” dedi.

Koroyu oluşturan isimler şu şekilde;


Koro Şefi Şükran Akdeniz.

Koro Üyeleri Güler Günaçtı, Işık Kaya, Nuran Karakoç, Yaşar Ergüven, Hamdiye Arkın, Şaziye Çalışan, Neşe Demir, Safiye Topaç, Zeycan Şahin, Neziha Peker, Tenzile Kırbaş, Özlem Çolakoğlu, Veldağ Teker, Pembe Baykan, Günay Erdoğan, Gülten Boran, Makbule Tuna, Sevgin Sarıoğlu, Hamide Yılmaz, Funda Karay İlksen, Nevim Çamalan, Kadriye Zulam, Şerife Tuna, Filiz Hongur, Münire Çakır ve Şenel Metin.


Koro Enstrümanlar

Ahmet Ayan, Cevaleddin Teker, Şaban Çalışkan ve Ahmet Tangül.

241 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page