top of page

Çöpler elektrik oluyor!

Lüleburgaz Belediye Başkanı ve Adayı Murat Gerenli, görevi süresinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermeye devam ediyor. Gerenli, atık tanıma sistemi ile vatandaşların kazandığı paraları istediği gibi harcayabildiğini, Lüleburgaz’a hastalık ve koku yayan eski çöplüğün tamamen kaldırılıp, çöplerin elektrik enerjisine dönüştüğünü ve cenaze işlemlerinin ücretsiz olduğunu belirtti.

Lüleburgaz Belediye Başkanı ve Adayı Murat Gerenli, görevi süresinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermeye devam ediyor.

Gerenli, sosyal medya hesabından paylaştığı videolar ile Akıllı Atık Tanıma Sistemi, eski Lüleburgaz çöplüğü ve cenaze işlemleri hakkında bilgi verdi.

“DİLEDİĞİNİZ GİBİ HARCAYABİLİYORSUNUZ”

Akıllı Atık Tanıma Sistemi hakkında konuşan Gerenli; “Hayata geçirdiğimiz Akıllı Atık Tanıma ile Mobil Atık Toplama sistemlerimizle evinizde biriktirdiğiniz plastik, karton, atık yağı, metal gibi atıkları topluyor. Geri dönüşümle yeniden doğaya kazandırıyoruz. Üstelik bunu yaparken sadece çevremiz değil, sizlerde kazanıyorsunuz. Nasıl mı? Cevabı çok basit. Dönüşüm Kart sayesinde getirdiğiniz her bir atık için kartınıza para puan yüklüyoruz. Yüklenen para puanları ise dilediğiniz gibi harcayabiliyorsunuz. Yarınları emanet aldığımız çocuklarımıza daha temiz, sağlıklı ve yaşanabilir çevre bırakmak hepimizin elinde” dedi.

ÇÖPLER ELEKTRİK ENEJERSİNE DÖNÜŞÜYOR!

Lüleburgaz’a hastalık ve koku yayan eski çöplük hakkında konuşan Gerenli; “Lüleburgaz’a hiçbir şekilde yakışmayan yangınların, duman ve kötü kokunun eksik olmadığı eski vahşi çöp depolama sahası. Bir hekim olarak da asla onaylamadığım bu görüntüyü göreve gelir gelmez sona erdirdik. Çöplüğü kapatmakla kalmayıp topladığımız tüm çöpleri Kırklareli’nde ki elektrik enerjisine dönüştürüyoruz. Bununla birlikte konteyner sistemi sayesinde çöp toplama sistemini baştan aşağı değiştirdik. Geçmişte sokak aralarında biriken çöplerin yer aldığı çöplerin etrafa dağıtıldığı bu kötü görüntüleri hatırlıyorsunuz değil mi? Lüleburgaz’ın daha temiz ve sağlıklı bir kent olması için ne gerekiyorsa hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

CENAZE İŞLEMLERİ ÜCRETSİZ

Cenaze işlemleri hakkında konuşan Gerenli; “En mutlu günlerinizde olduğu gibi en acı gününüzde de yanınızdayız. Göreve gelir gelmez insanlık dışı olarak tanımladığım komşularımızı en acı gününde sıkıntıya sokan cenaze ve nakil işlemleri artık ücretsiz. Artık, acılı gününüzde elinizde bir ölüm kağıdıyla oradan oraya gitmek zorunda kalmıyor, defin işlemleri yanı sıra cenaze nakil işlemlerinizi de tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştiriyorsunuz. Ayrıca Mezarlık Bilgi Sistemi sayesinde yakınlarınızın yerlerini kolaylıkla bulabiliyorsunuz. Tüm bu işlemleri 444 55 39 numaralı çağrı merkezimizden kolaylıkla halledebilirsiniz. Biz her zaman yanınızda olmayı sürdüreceğiz. Kentimizin her yerine sevgi, dostluk ve iyilik tohumları ekmeye devam edeceğiz” dedi.

234 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page