03 Mart 2021 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Necati KAYHAN
ÖRNEK TALEBE
Yazı Tarihi: 25 Ocak 2021 Pazartesi 06:21

Yaz tatilinden önce son psikoloji dersini vermek üzere profesör sınıfa gelmişti. Sınıfa girdiğinde, koca salonu bomboş buldu.

Sınıfta yalnızca bir kişi vardı. Diğer bütün öğrenciler, son hafta rehavetine kapılıp, dersleri boşlamışlardı artık. Fakat profesör, son ders dahil hiçbir dersi boşlamamakla ünlüydü. O yüzden, sınıfta tek kişi olduğuna aldırmadan, dersini her zamanki kadar ayrıntılı biçimde anlattı. Tahtaya şemalar çizerek, derin izahlarda bulundu. Zil çalınca da kürsüden indi ve biricik dinleyicisine doğru ilerleyip, babacan bir tavırla omuzuna vurarak:

“Aferin evlat” dedi. “Dersimi dikkatle takip etmene çok memnun oldun. İsminizi öğrenebilir miyim?”

Genç adamın yüzü kızardı: “efendim” dedi. “ ben hademenin oğluyum. Babam sıraları toplamam için sizin son dersinizi bitirmenizi beklememi tembih etmişti.”

 KOMŞULARIMIZ İÇİN
Geçen gün karşı sokakta oturan ihtiyar bir adamı ziyarete gittim. Bana kurak araziyi işleyerek meydana getirdiği güzel bahçesini gösterdi.

 Yaşında olmasına rağmen, diktiği sebzeleri kendi başına suladığını anlattı.

Hayretle: “Çok zor bir iş. Sizin yaşınızda bir insan için çok ağır. Eşinizle birlikte yaşadığınıza göre, bu kadar çok sebzeye ihtiyacınız olmasa gerek.” dedim.

“Evet” dedi ve ekledi: “Ama biz bunları komşularımız için yetiştiriyoruz. Civarda çok iyi dostlarımız var…”

LÜLEBURGAZSPOR NE YAPACAK?

Daha evvelki yazımda Lüleburgazspor’un en zor işinin kimi başkan yapacağı ve kimleri yönetim kuruluna getireceği olduğunu belirtmiştim.

1997-1998 yılında zorla beni Lüleburgazspor’un başkanı yaptılar. Çok zengin bir yönetimimiz yoktu ama diğer lazım olan konularda birlik beraberlik içindeydik.

Futbolculara bizden evvel yöneticilik yapan arkadaşlar yapılan mukavelelere bir yıl içinde ödenecek paranın miktarını da koymuşlar… O yazılan para miktarını federasyonun aldığı kararla kuruşuna kadar ödemek zorundaydı.

Nitekim geçen yıldan kalan futbolcuların alacaklarını ödemek zorundaydık. Yeni futbolcular transfer ettik ama ligde oynatamıyorduk.

Federasyon ‘futbolcuların borçlarını ödeyin, lisanslarını çıkaralım’ diye konuşuyordu.

Bir gün yönetim kurulunu acele topladım… Durumu izah ettim. Sezonun ilk iki-üç maçında yenildik. Futbolcuların çoğu genç takımdaydı ve tecrübesizlerdi… Hepimiz 15 milyon TL senet imzalayacaktık. İmzalamayanlar peşin versinler 15’er milyonu dedim. Neyse başta başkan benim ya, imzalayan ben oldum. 7-8 arkadaş senetleri imzaladılar.

Ersan Özel bankaya gidip senetleri veriyor, parayı alıyor… Bir yöneticiyi Ankara’ya yolladım. Eski futbolcuların transfer alacaklarını ödedik.

Kongre oldu… Seçilen yeni yönetim kuruluna bunu izah ettik. Raporlara da yazdırdık.

Maksadım Lüleburgazspor’u Belediyeye vermek ve “Lüleburgaz Belediyespor” adı altında birleştirmekti.

Yeni yönetim kurulu; “Bize ne, onların borçları, ödesinler” deyip duruyor.

Bir gün Orpa Market’te (Lise’nin karşısındaydı) çalışırken bir çalışan; “Necati ağabey, patron seni çağırıyor, git” dedi.

Patronun yanında iki avukat (ikisi de ilkokuldan öğrencilerim) “Bak hocam, sizin eve hacize gidiyorduk, ama ayıp olur diye sana geldik” dedi.

“Niçin gidecektiniz? Evdeki eşyaları mı haciz edecekler? Tamam” dedim…

Ne kadar borç çıktı: 15 milyon senet, olmuş 6 ayda 350 milyon… “Tamam” dedim.  “Ay başında ödeyeceğim” dedim.

 

Bu yazı 334 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» MERİNOS HALI
» BAŞKOMUTANA İKRAM EDİLEN TAVUK
» SAVAŞTAN SONRA NE YAPTILAR ?
» VEHBİ KOÇ’TAN GENÇLERE ÖĞÜTLER
» ÖLÜMSÜZ DEĞİLSİNİZ, KEFENİN CEBİ YOK
»  LÜLEBURGAZSPOR KONGRESİ NE OLDU?
» ÇİFTLİKTEKİ YANGIN
» YAŞAMA SEVİNCİ
» TEŞHİS VE TEDAVİ
» İKİ KÖLE
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter