03 Mart 2021 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Cengiz Gürkan
Öğütülmüş üzüm çekirdeğinin faydaları saymakla bitmiyor
Yazı Tarihi: 22 Ocak 2021 Cuma 06:41

Yılların getirdiği yaşlanma sürecinde, kaybedilen vücut fonksiyonlarını yenileyen ve beyindeki hasarları onarıp beyin fonksiyonlarının desteklenmesine yardımcı olan öğütülmüş üzüm çekirdeği, kan basıncını düşürme özelliğinin yanı sıra, kanın temizlenmesinde etkili organ olan böbreklerin daha iyi çalışmasına olanak sağlamaktadır.

Kanser riskini azaltan organik besinlerin başında gelen öğütülmüş üzüm çekirdeği, kemiklerin kuvvetini arttırır ve yaraların gözle görülür bir şekilde iyileşmesinde önemli rol oynar.

Zamanla bozulan göz sağlığındaki etkilerini, düzenli kullanımda önleyeceğiniz gibi, kan damarlarınızın sağlığı açısından da oldukça etkilidir. Özellikle kadınların en büyük sorunlarından biri olan varislerin düzelmesinde faydalı olup, vücuttaki sıvı dengesini de uygun ölçüde sağlamaktadır.

Kas hasarlarında, arterleri iyileştirmede ve şişkinlikleri azaltma da başrol olmaktadır. Öğütülmüş üzüm çekirdeğinin, sadece olumlu fizyolojik etkileri yoktur. Yaşanılan yoğun stresli ruh halini önlemenin yanında, depresyona da oldukça iyi gelmektedir. Bunun yanında, yaşlanmayla beraber gelen cilt değişimine de savaş açmakta ve yüzyıllardır güzellik için mucizevi bir sır olarak kullanılmaktadır. Kiloya karşı birçok desteği olan bu ürün, ödemin vücuttan atılmasını sağlamanın yanında, vücuttaki metabolizmik dengeyi kontrol etmektedir.

Öğütülmüş üzüm çekirdeği, kan basıncının yükselmesiyle ortaya çıkan hipertansiyon hastalığına sahip kişilerde, metabolizmasında sorunlar görülen kişilerde olumlu etkileri olmuş bir gıdadır.

Kilo kontrolü sağlamasıyla, diyet listelerinde yerini almış ve birçok sporcu tarafından takviye gıda olarak kullanılmıştır. Evininizde de sağlıklı tariflerinizin içinde kullanacağınız öğütülmüş üzüm çekirdeği, yapay katkı maddelerinin büyük ölçüde önüne geçmektedir.

 

Bu yazı 1124 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» Keçiboynuzu tozu faydaları nelerdir? Neye iyi gelir?
» Sığır Kuyruğu Otu
» ARDIÇ YAĞI
» Nöbet Şekeri
» Öğütülmüş üzüm çekirdeğinin faydaları saymakla bitmiyor
» Üzerlik tohumunun faydaları
» KEREVİZ (APIUM GRAVEOLENS) BİTKİSİ
» DEFNE TOHUMUNUN MÜTHİŞ FAYDALARI
» BAL-TARÇIN KARIŞIMINDAN GELEN ŞİFA
» KENEVİR TOHUMUNUN FAYDALARI
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter