19 Nisan 2021 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Binnur Güdücüler
ÖĞRETMENİM
Yazı Tarihi: 24 Kasım 2020 Salı 07:52

Öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. Öğretmenlik, en onurlu mesleklerden biridir.

Yetiştirici, öğretici kimliğiyle yeni kuşaklara kendilerini anlatabilmeyi öğreten, kişiliklerinin oluşmasına ve gelişmesine yardımcı olan öğretmenler, üstlendikleri yüce görev nedeniyle, toplumların yaşamında her zaman özel ve saygın bir konum edinmişlerdir.

Ulus ve Devlet olarak bugünlere ulaşmamızda en büyük pay, koşullar ne olursa olsun görev disiplini anlayışı ile ülkenin her köşesinde özveriyle çalışan, aydınlanma ışığını yorulmadan taşıyan öğretmenlerimizindir.

Öğrenme sürecinde insanın en büyük yardımcısı öğretmendir. Öğretmenler, yetiştirdiği öğrencilerini bilgilerle aydınlatarak yarınları biçimlendirmekte, insanı insan yapan değerlerin kazanılmasında belirleyici rol oynamaktadır.

Çocuk ve gençlerimizin erken yaşlarda başlayan eğitim ve öğretimlerinde zor koşullar karşısında bile çalışma istek ve kararlılığını yitirmemiş öğretmenlerimiz, toplumumuza her zaman umut aşılamış, toplum bağlarını güçlendirmiş,  düşünce dünyamızı zenginleştirmiştir. Geçmişte olduğu gibi, bugün ve gelecekte de, yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza ve gençlerimize güven ve yaşama sevinci vererek, topluma ve ülkesine bağlı faydalı birer birey olmalarını sağlamışlardır.

Atatürk Diyor ki:

Öğretmenler, Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.”

Cumhuriyetin özümsenmesi, köklü reformlar ve atılımlarla eğitim alanında sevindirici bir düzeye gelinmesi, kuşkusuz Öğretim Birliği ilkesi doğrultusunda oluşturulan ve kararlılıkla uygulanan eğitim politikaları ve öğretmenlerimizin özverili çabalarıyla başarılmıştır.

Türkiye'nin çağdaşlaşma çabalarında en önemli paya sahip olan eğitim ordumuz, eğitimin lâik yapısının korunması, Cumhuriyet değerlerine yürekten bağlı, aydın kuşaklar yetiştirilmesi için özveriyle çalışmışlar, ülkenin geleceği için, büyük bir hizmet aşkıyla görev yapmışlardır.

Tüm öğretmenlerimiz üstlendikleri temel görevin bilinciyle özveri ve gururla hizmetlerini sürdürmüşlerdir. Gerçeği, yeniliği, gelişmeyi ve bilimsel düşünceyi anlatan, yeteneklerimizin gelişmesine yardımcı olan, doğruluk, dürüstlük ve yardımseverlik gibi insanı ayrıcalıklı kılan öz değerlere ulaşmamızı sağlayan tüm öğretmenlerimize saygı ve gönül borcu duyuyoruz.

Başta Başöğretmenimiz Yüce Atatürk'ü şükranla ve saygıyla anıyoruz. Onurlu meslekleriyle her zaman sevgiyle andığımız, saygın kişilikleriyle yüreklerimizde yaşattığımız, değerli öğretmenlerimizin “öğretmenler günü” kutlu olsun. Merhum Matematik öğretmeni canım Babam gibi kaybettiğimiz tüm öğretmenlerimizi de saygıyla rahmetle anıyoruz.

Sevgi ve sağlıcakla kalın.

 

Bu yazı 1164 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» ŞU FANİ DÜNYADA  ALDIĞIMIZ   SAYILI NEFES KADAR VARIZ
» BİR SORUNUM VAR
»   ŞU BOĞAZ HARBİ NEDİR? VAR MI Kİ DÜNYADA EŞİ?
» CEHALET VE EĞİTİM
» ÇOK ŞEYİ ÖZLÜYORUZ
»   ŞİŞŞT  SAKİN  OL !
»   YÜREĞİMİZİ  EĞİTMEK
» TENCERE DİBİN KARA…            
» Hepimiz, Birbirimizden Sorumluyuz!
» SÜRÜDEN BİRİ OLMAK YA DA OLMAMAK!
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter