01 Aralık 2021 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Mahir KÖK- Emekli Tuğgeneral
ATATÜRK ÖLMEDİ, İÇİMİZDE YAŞIYOR
Yazı Tarihi: 10 Kasım 2020 Salı 08:27

KIYMETLİ LÜLEBURGAZLILAR,

DEĞERLİ DOSTLARIM,

ATATÜRK ÖLMEDİ, İÇİMİZDE YAŞIYOR.

Büyük Önderimiz Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82. Yılı. Ülkesi, Milleti için çalışan vatandaşını, medeni dünyanın parçası yapan Yüce Önderimizi saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz. Yaşadığı ömrü içinde, dünya siyaset sahnesinde ki olaylar bugün bize gösteriyor ki; Atamızın yaşadığı yüzyılda dünya; hem asker, hem büyük bir devlet adamı, dahi bir lider Mustafa Kemal Atatürk’ü ağırlamıştır.

Büyük Önderimiz Atatürk; yaşadığı yurdun ve ait olduğu milletinin emperyalizme karşı savunulmasını sağlamış ve milletini esaretten kurtarmıştır.

Emperyalizm ve sömürünün en önemli aracı olan padişahlık ve saltanatını yıkarak milli egemenliğinin temin edilmesini sağlamış ve sonucunda da en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. Aynı zamanda da emperyalizmle mücadele eden mazlum milletler de rol model lider olmuştur. Yaptığı inkılaplarla da milletini fikri hür, vicdanı hür vatandaşlar yaratmak için uğraşmıştır. Onurlu bir yaşam için hayata geçirdiği fikirler sonsuza kadar yaşayacak ve hiçbir güç Atatürk’ü ve fikirlerini bizlere unutturmayacaktır.

Atamızın fikir ve ideallerini her geçen gün daha iyi anlaşılacak, büyük insanlık ideali yolunda başlattığı, önderlik ettiği kutsal yürüyüşümüz devam edecektir.

Büyük Önderimiz Atatürk’ün; onu bize bağışlayan Allah’ımıza emanet olduğu bu günde; Atatürk’ümüzü, silah arkadaşlarını, devlet yönetimindeki sivil kadrolarında görev yapanları saygı ve minnet ile anıyor; fikir ve ideallerini anlama, anlatma ve yolunda yürüme kararlılığımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

Ruhu şad olsun.

 

Bu yazı 6579 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» Atamızın emaneti cumhuriyetimiz 98 yaşında
» Zafer Bayramımız kutlu olsun
» 2021 yılına girerken
» ATATÜRK ÖLMEDİ, İÇİMİZDE YAŞIYOR
» Kul olmaktan kurtularak, özgürce yönetime katılmanın yolu: Cumhuriyet İdaresi
» Kul olmaktan millet olmaya giden yol!
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter