26 Mayıs 2020 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Necati KAYHAN
BİZE YENİ ROBİN HOOD’LAR LAZIM
Yazı Tarihi: 03 Nisan 2020 Cuma 07:44

Geçen gün televizyonda gösterdi. Türkiye’deki şehirler veya kasabalardaki mahalleye gelip bakkala uğrayıp borçluların borçlarını ödeyen, mahalle çocuklarına para veren adamın özü Robin Hoodlar gibi insanlar lazım hem de binlerce…

Dünyanın başına bela olan koronavirüsü şu ana kadar tüm ülkelerin, tüm ailelerin, tüm fabrikaların, tüm esnafın ekonomik durumunu çaresizlik içinde bırakan ve bunun neticesinde binlerce insanın işsiz, aşsız kalmasına sebep olan, son yılların en belalı salgın virüsünün tesiri altında.

İşçi, sağlık çalışanları, temizlik işçileri, kargo çalışanları, banka çalışanları, pazarcılar, polisler vs. herkes zor durumda.

Tüm bu durumların içinde devletimizin üzerine bu kadar çullanmak da olmaz ki…

Türkiye büyük ülkedir. İnsanlarımız bu gibi zor günlerde biraraya geldi mi bizi kimse yıkamaz. Ülkemizin bu salgın nedeniyle zorda olduğunu biliyoruz. Yalnız Türkiye mi zorda? Tüm devletler bu virüse karşı ellerinden gelen tüm maddi ve manevi tedbirleri alıyor ama buna rağmen hastalıktan kurtulamıyoruz.

Sayın okurlarım Türkiye’nin her semtine, her mahallesine Robin Hoodlar lazım. Bunun için de durumu iyi olan herkesin “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına destek vermesi gerekiyor. Herkes zor durumda. Yalnız Türkiye değil, tüm dünya zorda. Bu hastalığa para bile kar etmiyor. Amerika, İtalya, Fransa, Almanya, İspanya trilyon dolarlar harcıyorlar ama yine de çaresizler.

Sayın zengin kardeşlerim. Ölümler gün geçtikçe çoğalıp duruyor. Allah saklasın, bu virüsün ne zamana kadar ortadan kalkacağını kestiremiyorlar uzmanlar.

Unutmayın bir tane Türkiye var. Boğulacaksa da, kurtulacaksa da yine bu topraklarda yaşayacağız.

Ne olur yani fakir bir insanın elektrik veya su faturasını ödesek. Akşam eve gelirken fakir komşunuza iki-üç ekmek, iki-üç makarna alsanız bir şeyiniz mi eksilir?

Siyasetçilere de bir çift lafım var.

Hiç olmazsa bugün bari birbirinizi dinleyin. Oturun konuşun, bazı konularda hemfikir olun.

****

Sıra sizde, bizde ve onlarda. İnsanlık olarak çevremizi kirletmek için hep beraber hareket ettik. Milyonlarca ağaç kestik. Av hayvanlarını insafsızca yok ettik. Göllerimizi, derelerimizi, denizlerimizi hunharca kirlettik. Fakir, fukaraya acımadık. Gözünü paraya doyuramayan bazı zenginlerin, bazı devletlerin şimdiye kadar yaptığınız zararların, savaşlarınızın fakir ülkelerde sırf altın, gümüş, zümrüt, petrolü elde etmek için yaptığınız katliamların karşılığını mı alıyorsunuz acaba?

Sıra bizde, sizde… Dünya intikamını mı alıyor?

 

Bu yazı 391 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» BEYİN GÖÇÜNÜ DURDURUNUZ!
» SİNİRLİLİK
» MECBURİ REJİM
» O SABAH Kİ SES
» AŞKA DAİR NE VARSA!
» ENVER PAŞA VE ATATÜRK
» O TAŞLAR BU TAŞLAR
» İLİM AYAĞA KALKMAZ
» GERÇEK NEDİR?
» SAĞLIĞIN SIRRI
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter