30 Eylül 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
CORONA VİRÜS
Yazı Tarihi: 03 Nisan 2020 Cuma 07:38

Evet, yatıyoruz kalkıyoruz corona virüs, artık yaşamımızın bir parçası oldu. Her yerde corona virüs, dünyayı sardı. Ülkemizi de, elbet geçecek ama çok can alacak gibi görünüyor. Belki corona virüs bitecek ama ya sonrası, sonrası ekonomik kriz, belki de ülkemiz insanlarını virüsten çok daha fazla etkileyecek ekonomik kriz olacak. Dünyayı da etkileyecek tabi…

Evlerden çıkmayın, evde kalın, kampanyalar ve tavsiyeler bu yönde, hatta kendinize OHAL uygulayın deniyor, yani evinizden çıkmayın. Tamam tamam da, maaşı olmayan, kenarda parası olmayan insanlar ne yapacak, kira, elektrik, su, doğalgaz evde oturmayla evden çıkmamayla nasıl ödenecek. Hiçbir geliri olmayanlar ne yapacak. Küçük esnaf şimdiden teslim oldu. Bir berber düşünün günlük kazanıyor, bir kahvehane, bir pastane daha çoğaltılabilir. Buraların işverenlerinin kiraları var, personelleri zaten işyerleri kapalı olduğu için çoğunluğunun işine son verildi. Ne zaman işbaşı yapacaklar, acaba aynı işlerine dönebilecekler mi, belki de birçok işyeri açılamayacak çünkü corona virüs bittiğinde ekonomik kriz başlayacak. Futbol yok, kahveler, pastaneler, restaurantlar kapalı. Nerede oturacak nerede sohbet edebileceksin, nasıl zaman geçirebileceksin. Evlerde TV izlemek, kitap okumaktan başka neler yapılabilir. Ben hayal ediyorum mesela bu corona virüs belası bitince İş Bankası önündeki ismi birkaç defa değişen küçük parkta birçok insanımız boş boş oturuyor. Acaba buraya 3-5 masa koyup üstleri satranç oynanacak bir hale getirilemez mi, bu ve bunun gibi küçük alanlarda bu tip düşündürücü oyunlara fırsat verilemez mi? Hayal ediyorum.

VETERANLAR SPOR KULÜBÜ

Veteranlar Spor Kulübü olarak yıllarca gerek yurtiçi gerekse yurt dışında maçlar turnuvalar yaptığımız için birçok ülkeden arkadaşlarımız oldu, onlarla dostluklarımız ve sohbetlerimiz devam ediyor. Maçlar ve Turnuvalar askıya alınsa da dostluklar devam ediyor. Bizde olduğu gibi onlarda da tüm maçlar Turnuvalar etkinlikler iptal edildi. Ama bizler yine sohbetlerimize internet üzerinden devam ediyoruz. Bu corona virüs belası bittikten sonra neler yapabileceğimizi, yapıp yapamayacağımızı düşünüyoruz. Bunlar olmazsa da bir araya gelip beraberce yemek yiyip sohbet edebiliriz diye konuşuyoruz. İşte Veteranlar olarak bizler bu takımımızla güzel işler yaptık, daha doğrusu çok güzel dostluklar edindik. Şu an o dostluklarımızın faydasını görüyoruz. Arıyorlar takım arkadaşlarımızı soruyorlar, bizler de onların nasıl olduklarını öğreniyoruz. Birçok yurt içi ve yurt dışındaki maç ve Turnuvalarımız ertelendi. Ama dostluklar devam ediyor ve edecek. Birçok arkadaşımızla da telefonla görüşüyoruz veteranlar olarak veya Whatsapp grubumuzda konuşuyoruz.

Bugün de sizler için bir iki fıkra seçtim bakalım beğenecek misiniz…

*HAMAM

İki kadın hamamda muhabbet ederken laf kocalarına gelir.

-Senin eşin sana para veriyor mu?

-Vermez olur mu hiç, ne zaman istesem veriyor.

-Aaaaa nasıl alıyorsun bana da söyle benim eşim hiç vermiyor

-“Annemin evine dönerim, bir daha gelmem” diyorum.

-Eeeee?

-O da çıkarıp hemen yol parası veriyor…!

*SARHOŞ

Yargıç, sabıkalıya; “Sen bu bayanın evine girmişsin”

-Sarfoştum. Sayın Yargıç. Kendi evim sanmıştım.

-Öyleyse neden bayanı görünce kaçtın?

-Onu da karım sandım.

Virüssüz günler sizlerin olsun. Bu hafta da bu kadar kalın sağlıcakla…

Bu yazı 1474 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» VEFAT
» ZAMAN TÜNELİ
» BALKON-BAHÇE ZEVKİ
» GÜZELLİKLER
» KORONA
» KUPA HİKAYESİ-3
» KUPA HİKAYESİ-2
» VEFAT
» -20 ve 65+ ile arada kalanlar
» EVLERDE GEÇEN ZAMANLAR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter