04 Ağustos 2021 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
EN NİHAYET
Yazı Tarihi: 28 Mart 2020 Cumartesi 10:58

En nihayet Futbol Federasyonu tüm müsabakaları erteleyebildi. Bilal MEŞE’nin haberi; Milliyet’e konuşan Başkan Özdemir, “Şu an konuşulan iddialar asla doğru değil. Bu konular gündemimizde dahi yok. Bizim için sağlık her şeyden önce gelir. Biz fotoğrafa bu açıdan bakıyoruz." Sormazlar mı insana bugüne kadar neden böyle konuşmadın diye.

Evet geçen hafta yazdığım yazımda maçların ertelenmesinin gerektiğini yazmıştım geç de olsa ertelendi. Korona virüs denilen salgın hastalık Çin’de başladı, dünyayı sardığı gibi ülkemizi de içine aldı, Kahvehaneler, kafeler, barlar, restaurantlar, berber ve kuaförler teker teker kapatıldı. Bunlarda da geç kalındı, 65 yaş ve üzeri evlerinde kalsın dendi, çoğunluk evlerine kapandı doğrusu yapıldı. Ancak kapanan işyerlerinde çalışanlar ne yapacaklar, kaçının geliri ne kadar süreceği belli olmayan bu krizi atlatmaya yetecek? Yetmeyenler ne yapacaklar? Talimatlar geliyor, kapatın, çıkmayın ama nasıl geçineceksinizi kimse sormuyor. Herkese sabır diliyorum. Evlerine kapananlar ne yapıyor ki ben de evdeyim. Kitap okumaya çalışıyorum. Aldığım birçok kitabım var bir kısmını okumuş bir kısmını okuyamamıştım. Bir kısmını da ikinciye üçüncüye okuyorum. Mesela Erich Von Daniken’in yazdığı ve 1977’de ilk defa okuduğum ‘Tanrıların Arabaları’ kitabını ikinci defa okuyacağım. Elimde ve parça parça tabi daha yeni kitaplar da var, okumaya zaman da … Evde oturanlara tavsiye ederim okumayı çünkü vakit evde başka türlü geçmiyor. TV derseniz her kanal Coronavirüs’ten haberler veriyor. Umarım en kısa zamanda bu virüs belasından da kurtuluruz. Normal hayatlarımıza döneriz.

Şimdi çoğu zamanımız evlerde geçiyor yaşlısı gencinin, ben de yine üstte yazdığım gibi okumaktan bahsetmişken bir de Kulüp Yöneticilerimizi daha çok ilgilendiren ve okumaları ve bilmeleri gereken bir talimatı burada yazarak haklarını bilmelerini istedim. Çünkü atattırılmış insanlar tarafından yönetilmeye çalışılıyorlar.

Belki fırsat varken bu Talimatı okuyup görevlerinin ne olduğunu bilirler ve Yönetilen değil Yöneten olurlar. Evet hadi bakalım okuyun Futbol İl Temsilcisinin göreve gelmesini ve düşünün başınızı ellerinizin arasına alarak.

Daha önce de yazdığım Hükmen mağlubiyetleri, asker oyuncu oynatıldığında neler olması gerektiğini, şimdi elinizde bir sürü Talimatlar var okuyun lütfen okuyun haklarınızı öğrenin. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın demeyin o yılan er geç size de dokunacak. O zaman da diğerleri bana dokunmayan yılan bin yaşasın demesin.

FUTBOL İL TEMSİLCİSİNİN GÖREVE GELMESİ:

MADDE 7-

Futbol İl Temsilcileri göreve seçimle gelirler.

TFF tarafından İl Temsilciliği seçiminin yapılmasına gerek görülmeyen illerde Futbol İl Temsilcisi TFF tarafından atanır.

(Demek ki TFF Kırklareli İl’inde İl Temsilciliği seçimi yapılmasına gerek görmemiş nedense,

ACABA TFF Kırklareli İl’inde İl Temsilcisi seçimine NEDEN gerek görmemiş,

Ve bunu herhangi bir Kulübümüz bugüne kadar gerek ASKF’ye ve gerekse Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne NEDEN sormamış? Kırklareli İli Kulüpleri demek ki seçim yapmasını, ADAM seçmesini bilmiyorlarmış)

Futbol İl Temsilciliği seçimleri 2 yılda bir Temmuz – Ağustos aylarında o ilde tescilli futbol kulüplerinin birer temsilcisinin katılımı ile yapılır.

Kulüplerin seçime katılabilmeleri için seçimlerin yapılacağı tarihten bir önceki sezonda herhangi bir kategoride lige katılmış olması gereklidir.

Futbol İl Temsilcisi seçimine katılma hakkı bulunan kulüplerin listesini Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, ASKF Başkanlığı ile görev süresi biten Futbol İl Temsilcisi birlikte tespit eder.

İl Temsilcisi seçimi bir önceki sezonda faal olan kulüplerin temsilcilerinin yarısından bir fazlasının katılımı ile toplanır. Birinci toplantıda çoğunluk sağlanamazsa ikinci toplantıda çoğunluk aranmaz.

İl Temsilcisi seçimi ikinci toplantıda da gerçekleşmediği takdirde, bu durum yapılamama nedenleri de belirtilmek suretiyle Futbol Federasyonuna bildirilir. Bu durumda atama Futbol Federasyonunca yapılır.

İl Temsilciliği seçimi çağrısını seçim tarihinden en az 7 gün önce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü veya ASKF Başkanlığı ilgili kulüplere yapar. Çağrı duyurusunda toplantının gün, saat ve toplantı yeri belirlenir. Bu çağrıda çoğunluk sağlanamaması halinde ikinci toplantının hangi gün, saat ve yerde yapılacağı belirtilir. İlk toplantı tarihi ile ikinci toplantı arasında bırakılacak zaman 7 günden az olamaz.

Kulüpler, kendilerini temsil edecek yetkilinin ismini imzalı ve mühürlü bir yetki belgesi ile belirtirler. Bu yazı toplantıya katılmadan önce ilgililere verilir.

İl Temsilciliği seçimi gizli oy ve açık tasnifle yapılır. Seçilen il temsilcisinin görev süresi 2 (iki) yıldır.

*Birine dost demeden önce onu sına. Cebinde para olmadığını söyle borç iste, adam öldürdüğünü söyle ondan yardım iste. Gerçek dostun ise asla seni yalnız bırakmaz. Ama çıkar üstüne dostluğunun temellerini atmış biri ise seni arkasına bakmadan koşar adımlar ile terk eder.

*Silginiz kaleminizden önce bitiyorsa, yanlışınız çok demektir.

*Unutulmak istemiyorsan, ya okunacak şeyler yaz, ya da yazılmaya değer şeyler yap. Benjamin Franklin

Bu yazı 1738 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» VEFAT
» ZAMAN TÜNELİ
» BALKON-BAHÇE ZEVKİ
» GÜZELLİKLER
» KORONA
» KUPA HİKAYESİ-3
» KUPA HİKAYESİ-2
» VEFAT
» -20 ve 65+ ile arada kalanlar
» EVLERDE GEÇEN ZAMANLAR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter